Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image

Informacje

Kalendarium » 19 sierpnia

Koncert zespołu Droga na Ostrołękę
19 sierpnia o godz. 20.00
Scena na Wiejskiej
wstęp wolny

[obrazek]


Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu "Droga na Ostrołękę".

Zespół grający szeroko pojętą muzykę Country i Americana i działający na rynku muzycznym od niemal dekady. Choć historia muzyków i lidera zespołu sięga dużo głębiej. 
W 2010 roku przebojem wdarli się na muzyczną countrową scenę startując z wysokiego „C” i zdobywając pierwsze nagrody w ogólnopolskich plebiscytach, w których decydowała publiczność (Nowy Wykonawca Roku, Piosenka Roku – „Jak dogonić mogę wiatr” w Plebiscycie „Dyliżanse”).

Kolejne regularnie zdobywane nagrody umocniły tylko pozycję zespołu Droga Na Ostrołękę w muzycznym światku. Lidera zespołu doceniono wielokrotnie jako autora znakomitych tekstów i muzyki, przyznając tytuły Piosenki Roku oraz nagrody w konkursach na Nową Piosenkę Country na Pikniku w Mrągowie jego kompozycjom:
„Moje serce to nie hotel” – II Nagroda w konkursie na Piosenkę Country (Piknik Country Mrągowo 2011)
„Jak dogonić mogę wiatr” – Piosenka Roku 2010
„Berek” – Piosenka Roku 2013, II Nagroda w konkursie na Piosenkę Country (Piknik Country Mrągowo 2013)
„Oszaleć można” – I nagroda w konkursie na Nową Piosenkę Country (Piknik Country Mrągowo 2015)
„Był czas” – Piosenka Roku 2016

Zdobywali również nagrody zespołowe (trzykrotnie wybierani Zespołem Roku w polskiej muzyce country – 2011, 2013 i 2016 rok). 
Na swoim koncie mają dwie autorskie płyty: 
„Ja tu zostaję” (2013) oraz „Był czas”(2016) (Płyta Roku 2016). 
Muzykę zespołu Droga Na Ostrołękę można znaleźć również na składankach: 
„Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, „Na dobrą drogę 20”, „The Best country…ever”, Pocztówka z Mrągowa”. 

Występowali na wszystkich wielkich scenach countrowych festiwali (Mrągowo, Lesko, Sułomino, Wolsztyn, Wisła itd.), a także na mniejszych festiwalach i koncertach. Lider zespołu Wojciech Dudkowski koncertował w 2017 roku w światowej stolicy muzyki country w Nashville w stanie Tennessee w USA (jako jeden z trzech polskich muzyków country, którym się to do tej pory udało). Został tam przyjęty niezwykle entuzjastycznie i ciepło. Dwukrotnie z rzędu został wybrany ARTYSTĄ ROKU w Prestiżowym Plebiscycie „Dyliżanse” (2017, 2018 rok)

Zespół znakomicie sprawdza się zarówno na dużych festiwalowych scenach, jak i w czasie kameralnych występów, koncertów, eventów czy firmowych spotkań. Mają świetny kontakt z publicznością i potrafią odnaleźć się w każdych warunkach zapewniając znakomitą zabawę! Ich muzyka to mieszanka autorskich piosenek ze świetnymi tekstami oraz znanych standardów z gatunku country, ale też rocka, popu czy…heavy metalu (zaaranżowanych w atrakcyjny dla każdego odbiorcy sposób). Zespół doskonale sprawdza się zarówno na imprezach tanecznych jak i wieczorach gdzie słuchacz wymaga podania muzyki w sposób wyrafinowany. 

Lider zespołu był wieloletnim radiowym dziennikarzem muzycznym, a także konferansjerem i wodzirejem. Zapraszając zespół na swoją imprezę możecie Państwo liczyć na znakomitego konferansjera „w pakiecie”, który w profesjonalny poprowadzi każdą imprezę!

Zapraszamy serdecznie!
Wstęp wolny.


Do góry