Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image

Informacje

Aktualności » Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej!

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej!

- W Łomiankach jest dobrze, a może być jeszcze lepiej. Teraz czas na budowę sieci wod-kan i kolejno budowę dróg w sołectwie. Z burmistrzem Dąbrowskim wszystkie plany są możliwe do realizacji - mówi Krzysztof Wawer, radny z KWW Tomasza Dąbrowskiego. Zapraszamy do lektury wywiadu.

[obrazek]

Jest Pan radnym od 2002 roku. Jak oceniłby Pan ostatnie dwie kadencje?

Przez ostatnich 8 lat wykonano ogromną pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności. Wszystkie inwestycje możliwe były dzięki współpracy Rady z burmistrzem. I odwrotnie: burmistrz liczył się z opinią radnych. Tu nie było niczego z przypadku; większość dużych inwestycji poprzedzonych była konsultacjami społecznymi oraz wieloma godzinami dyskusji w poszczególnych Komisjach Rady. Pracę, którą udało nam się wspólnie wykonać widać gołym okiem... To przede wszystkim cieszy miesz­kańców, którzy korzystają z ulic, chodników, sieci bezpiecznych ścieżek rowerowych i zbudowanych nowych obiektów.

W Radzie Miejskiej jest Pan członkiem Komisji Budżetowej. Jak realizowany był i jest przez burmistrza Dąbrowskiego budżet gminy?

Uchwalany każdego roku budżet gminy Łomianki był wykonywany przez burmistrza Tomasza Dąbrowskiego z wielką starannością i rzetelnością. Opinia Komisji Budżetowej w tym względzie zawsze była zgodna.

[obrazek]

Czy w Dziekanowie Leśnym widać zmiany?
Wystarczy pójść na spacer... Na ulicy Akinsa wybudowano przepiękne, jedno z najnowocześniejszych na Mazowszu przedszkole. Wcześniej - w mie­szczącej się obok  szkole podstawowej - wyremontowane zostały świetlica szkolna i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Wszystko to z myślą o naszych najmłodszych! Nowoczesny plac zabaw, który powstał na terenie tutejszej szkoły w ramach programu "Radosna szkoła" cieszy jej uczniów każdego dnia. Nie wolno też zapominać o rozbudowie i modernizacji samej szkoły. To była konieczna inwestycja na długie lata.

A co z tak istotnymi dla mieszkańców inwestycjami wod-kan w Dziekanowie Leśnym?
Z moich informacji wynika, że na początku sierpnia podpisana będzie umowa na budowę sieci wod-kan w ul. Miłej do zakrętu i w ul. Konopnickiej do Lotników Alianckich. W większości ulic jest już zaprojektowana woda i kanalizacja; część z nich ma już nawet prawomocne pozwolenia na budowę. Dziekanów Leśny w ciągu 1,5 roku będzie w całości skanalizowany.

[obrazek]

Plany na następne cztery lata?
W Łomiankach jest dobrze, a może być jeszcze lepiej... Spotykam się z mieszkańcami i słucham ich potrzeb. Teraz czas na budowę sieci wod-kan i kolejno budowę dróg w sołectwie. I proszę mi wierzyć: z burmistrzem Dąbrowskim wszystkie plany są możliwe do realizacji.

JZ, 09.08.2018


Do góry