Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image

Informacje

Aktualności » Rozbudowa sieci wod-kan - rusza IV etap projektu

Rusza „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie gminy Łomianki - Etap IV"

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o. o. informuje, iż w dniu 13.08.2018 r. podpisane zostały z firmą GEOKART – INTERNATIONAL Sp. z o.o., z siedzibą w Rzeszowie przy ulicy Wita Stwosza 44, 35-113 Rzeszów, umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na obszarze sołectw: Sadowa, Dziekanów Nowy, tzw. Dziekanów Bajkowy, Kępa Kiełpińska oraz fragmentów sołectw Dziekanów Polski, Kiełpin i Dziekanów Leśny, w ramach przedsięwzięcia pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie gminy Łomianki – Etap IV”.

[obrazek]

W myśl zapisów wyżej wymienionych umów, do końca lipca 2019 r., wykonana zostanie pełna dokumentacja techniczna, która posłuży do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowania infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej na ww. obszarze. Ze względu na fakt, iż przedmiot zamówienia swoim zasięgiem obejmuje bardzo duży obszar całość podzielona została na 5 zakresów, które obejmują swoim zasięgiem następujące ulice:

Zakres 1
Ulice: Odysei, Piękna, Wrzosowa, Turystyczna, Jagodowa, Mistrza i Małgorzaty, Władcy Pierścieni, Czarodziejskiej Góry, Zagórze, Strzelecka, Sielanki, Zaciszna, Środkowa, Lipińskiego, Biedronki, Wakacyjna, Wędrowców, Borówkowa oraz drogi dojazdowe do Jagodowej w miejscowości Sadowa i Dziekanów Polski.
Zakres 2
Ulice: Kolejowa, Henryka Sienkiewicza, Baśniowa, Kopciuszka, Waligóry, Bolka i Lolka, Kaczki Dziwaczki, Kota w Butach, Koszałka Opałka, Czerwonego Kapturka, Kownackiej, Brzechwy, Dobrej Wróżki, Złotej Rybki, Krasnoludków, Witosa, Stanisława Mikołajczyka (wraz z przejściem pod pasem drogowym DK7), Wędkarska, Rolnicza, Przy Jeziorze, drogi dojazdowe do ul. Rolniczej w tzw. Dziekanowie Bajkowym.
Zakres 3
Ulice: Rolnicza, Literacka, wał Przeciwpowodziowy, Stefana Batorego, Podróżna, Poziomkowa, Królowej Marysieńki, drogi dojazdowe do ul. Rolniczej, drogi dojazdowe do ul. Podróżnej w miejscowości Dziekanów Nowy.
Zakres 4
Ulice: 6 Pułku Piechoty, Podwale, Gajowa, Armii Poznań, Brzegowa, Zielna, Lutosławskiego, Kościelna Droga, Ogrodowa, drogi dojazdowe do ul. Rolniczej, drogi dojazdowe do ul. 6 Pułku Piechoty, drogi dojazdowe do ul. Gajowej, drogi dojazdowe do ul. Brzegowej w miejscowości Kiełpin i Kępa Kiełpińska.
Zakres 5
Ulice: Błotna, Podwale, drogi dojazdowe do ul. Błotnej, drogi dojazdowe do ul. Podwale w miejscowości Dziekanów Polski.

[obrazek]

Wykonanie dokumentacji technicznej dla tak dużego obszaru jest zadaniem niezwykle złożonym i wymaga uzyskania szeregu uzgodnień i decyzji. Jednym z najistotniejszych aspektów jest uzgodnienie z mieszkańcami danego obszaru dwóch kwestii:
1.    Miejsca, w którym zostanie pozostawione odgałęzienie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do danej posesji.
2.    Uzyskanie zgód od właścicieli dróg prywatnych, niestanowiących własności gminy Łomianki na wejście w teren i wybudowanie infrastruktury.

W związku z powyższym ZWiK w Łomiankach Sp. z o. o. informuje, iż od dnia 10 września 2018 r. pracownicy firmy GEOKART – INTERNATIONAL Sp. z o. o. będą odwiedzać Państwa posesje w celu dokonania ww. uzgodnień. Wizje terenowe prowadzone będą przez kilka zespołów zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych. Każdy osoba dokonująca takiej wizji będzie posiadała stosowne pełnomocnictwo wystawione przez ZWiK w Łomiankach Sp. z o.o. W przypadku niemożliwości zastania mieszkańców w domu pozostawiona zostanie informacja w skrzynce na listy oraz wysłana zostanie korespondencja drogą pocztową.

[obrazek]
Numery telefonów, pod którymi można kontaktować się z pracownikami w terenie to:
•    665 361 231
•    691 506 063
W kwestiach związanych z realizacją przedsięwzięcia prosimy dzwonić pod numer Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o.: 22 751 35 04.
Dodatkowo zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.zwik-lomianki.com.

LG, 07.09.2018 r.


Do góry