Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image

Informacje

Aktualności » Do piątku nabór na piece

Do piątku nabór na piece

Już dziś warto zastanowić się nad przygotowaniem do sezonu grzewczego we własnych domostwach. Do tego piątku trwa nabór do gminnego programu wymiany pieców, w ramach którego możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na wymianę źródła ciepła w trosce o czystsze powietrze.

[obrazek]

Gmina Łomianki zaprasza do udziału w startującym pilotażowym Gminnym Programie Wymiany Pieców. W ramach Programu będziemy wspierać finansowo przedsięwzięcia polegające na wymianie indywidualnych źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym na źródła ciepła zasilane gazem lub odnawialnym źródłem energii (gruntowa pompa ciepła) u podmiotów zlokalizowanych na terenie Gminy Łomianki.

Program z założenia będzie wieloletnim przedsięwzięciem wspierającym wymianę źródeł ciepła na terenie gminy. Przypominamy, iż zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej obowiązującej na terenie województwa mazowieckiego, użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5 wg normy PN-EN 303-5:2012, muszą wymienić je do końca 2022 r., a użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 wg ww. normy, muszą wymienić je do końca 2027 r.

Gminny Program Wymiany Pieców będzie wspierał ograniczanie „niskiej emisji” na terenie Gminy Łomianki na naszych lokalnych zasadach, dostosowany do naszych lokalnych potrzeb. Pomoc finansowa będzie udzielana w formie dotacji celowej. Wysokość dotacji celowej wyniesie 70,00% rzeczywistych kosztów kwalifikowalnych jednak nie więcej niż 10.000 zł w przypadku montażu gruntowej pompy ciepła oraz nie więcej niż 7.000 zł w przypadku montażu źródła zasilanego gazem.

Pełna dokumentacja Gminnego Programu Wymiany Pieców wraz z wszystkimi formularzami dostępna jest na www.lomianki.pl. Dokumentację można również uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska tut. urzędu - ul. Warszawska 71, 05-092 Łomianki pok. 5, tel. 22 76 86 224/225.

Pełna dokumentacja Gminnego Programu Wymiany Pieców wraz z wszystkimi formularzami dostępna jest tutaj:
•    Wniosek o udzielenie dotacji celowej -  pdf / doc
•    Oświadczenie wnioskodawcy o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością w celu realizacji inwestycji - pdf / doc
•    Oświadczenie wnioskodawcy dotyczące podatku od towarów i usług - pdf / doc
•    Wniosek o rozliczenie dotacji celowej - pdf / doc

Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na ten rok potrwa jeszcze do tego piątku. W przyszłym roku nabór wniosków rozpocznie się od początku roku.

DS, 12.09.2018

Do góry