Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Aktualności » Już w niedzielę "Bitwa pod Łomiankami 1939"

Już w niedzielę "Bitwa pod Łomiankami 1939"

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ósma rekonstrukcja "Bitwy pod Łomiankami 1939". Zapraszamy do obejrzenia rekonstrukcji historycznej o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ulanów Jałowieckich.

[obrazek]

W niedzielę, 16 września zapraszamy mieszkańców gm. Łomianki oraz wszystkich sympatyków rekonstrukcji historycznych na widowisko plenerowe o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ulanów Jałowieckich - "Bitwa pod Łomiankami 1939".W poprzednich latach rekonstrukcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i na polu bitwy przy Klubie Wiejskim "Wilczeniec" pojawiało się każdorazowo po kilka tysięcy osób. Z pewnością w tę niedzielę będzie tak samo. Tego dnia towarzyszyć nam będą przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyplomaci, kombatanci oraz delegacje z Francji i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Program uroczystości 16 września obejmuje m.in.:
• godz. 12.00 – uroczysta Polowa Msza Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie;
• godz. 13.45 – przemarsz na pole bitwy (KW Wilczeniec) rekonstruktorów, mieszkańców Łomianek oraz przybyłych na uroczystości gości;
• godz. 14.15-16.00 – rekonstrukcja pn. „Bitwa pod Łomiankami 1939" - widowisko plenerowe o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich.Na miejscu zorganizowane zostaną stoiska patronackie, sponsorskie i handlowe. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, mała gastronomia, kiermasz książki historycznej, prezentacje grup rekonstrukcji i pokazy dynamiczne pojazdów. Więcej na temat "Bitwy pod Łomiankami 1939" na specjalnie poświęconej stronie - TUTAJ.

Uwaga! Jak co roku Komunikacja Miejska Łomianki uruchomi z tej okazji bezpłatną obsługę komunikacyjną. Specjalne, oznaczone linie będą dowozić pasażerów na trasie Pętla Dąbrowa Zachodnia - Zachodnia - Wiślana - Akacjowa - Partyzantów - Trenów - Brukowa - Warszawska - Armii Poznań - skrzyżowanie ul. Rolniczej i Partyzantów. Pierwszy odjazd z przystanku Dąbrowa Zachodnia 01 o godz. 13.00, natomiast kolejne 13.30 i 14.00.

[obrazek]

Oznakowane autobusy linii odwozowej będą odjeżdżały - w miarę potrzeb - z tymczasowego przystanku na ul. Armii Poznań przy skrzyżowaniu z ul. Kościelna Droga.
Powrót autobusów będzie odbywał się bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

[obrazek]

W związku z zamknięciem ul. Rolniczej na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Ogrodowej, w godz. 10.00-14.00 linia 750 będzie kursować objazdem: ul. Warszawską i Ogrodową do Rolniczej.

Mamy również ważną informację dla kierowców: samochody można będzie pozostawić na bezpłatnym parkingu przy ICDS.

DS, 12.09.2018


Do góry