Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image

Informacje

Aktualności » Zagrają w brydża

Zagrają w brydża

Już w tę niedzielę w Klubie Seniora w Dąbrowie Leśnej odbędzie się Otwarty Turniej Brydża Sportowego Par. Do Łomianek wraca moda na brydża.

[obrazek]

- Jest to dobry na trening umysłu - tak o grze w brydża mówią uczestnicy rozgrywek. Najbliższa okazja do sprawdzenia swoich umiejętności przydarzy się w niedzielę, 16 września. Punktualnie o godz. 15.30 rozpocznie się Otwarty Turniej Brydża Sportowego Par. Zawody o puchar ufundowany przez firmę DAWOJ autoryzowanego dilera SUBARU odbędą się w Klubie Seniora przy ul. Akacjowej 20A w Dąbrowie Leśnej.

Brydż należy do najbardziej kultowych gier karcianych. Gra w karty była kiedyś jedną z popularniejszych form spędzania czasu w towarzystwie. W okresie międzywojennym brydż był na tyle popularny, że bardziej znane restauracje i hotele miały specjalne sale przeznaczone dla gry w karty. W latach dwudziestych gra stała się niezwykle popularna w Polsce. W brydża grało wielu znanych ludzi, od artystów począwszy, a na politykach skończywszy. Grał Kornel Makuszyński, Antoni Słonimski, swoich sił próbował też Karol Szymanowski. Grali ministrowie, senatorowie, wojewodowie… Czyżby w Łomiankach także pojawiła się moda na brydża?

DS, 14.09.2018


Do góry