Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » Łukasz Gutkowski podwójnym mistrzem Europy

Łukasz Gutkowski podwójnym mistrzem Europy

Mieszkaniec Gminy Łomianki, Łukasz Gutkowski w ostatnich tygodniach września był najmłodszym finalistą mistrzostw świata w Meksyku, po czym sięgnął po trzy medale Mistrzostw Europy U24. W Drzonkowie został mistrzem Europy w pięcioboju nowoczesnym do lat 23. Drużynowo z Danielem Ławrynowiczem i Oskarem Paradowskim wywalczył natomiast srebrny medal.

[obrazek]

Cieszy mnie, że mogę zbierać doświadczenie na zawodach seniorskich takich jak Puchary Świata czy imprezy mistrzowskie. – mówił w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi z www.magazynsportowiec.pl. Jak widać to procentuje i pozwala podnosić mój poziom sportowy. Cały czas jestem młodzieżowcem i ta kategoria jest dla mnie ważna, natomiast jeżeli chodzi o seniorów to jak na razie to oni muszą się martwić, a nie ja.

[obrazek]

Pięciobój nowoczesny jest dyscypliną olimpijską łączącą w sobie: pływanie, bieg przełajowy, strzelanie, szermierkę oraz jeździectwo. O wyniku zawodów decyduje suma punktów zdobyta przez zawodnika w kolejnych konkurencjach. Pięciobój nowoczesny to jedna z najtrudniejszych dyscyplin olimpijskich, wymagająca od zawodników wszechstronnych umiejętności i utrzymania równej formy przez cały czas trwania rywalizacji, w pięciu bardzo różniących się konkurencjach.
Nasz Łukasz Gutkowski jest dopiero na początku swojej kariery i z pewnością nie raz jeszcze o nim usłyszymy! Będziemy mocno trzymać za niego kciuki!

[obrazek]

02.10.2018 r., JZ


Do góry