Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image

Informacje

Aktualności » 121 250 zł dla biblioteki w Łomiankach

121 250 zł dla biblioteki w Łomiankach

Wczoraj (7 października) w Grodzisku Mazowieckim, w uroczystym podpisaniu umowy do projektu pn. „Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu”, udział wziął burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski wraz z Zastępcą. Biblioteka Publiczna w Łomiankach jest jedną z 13 bibliotek, które przystąpiły do ww. projektu. Wartość projektu dla Biblioteki Publicznej w Łomiankach to 121 250 zł.

[obrazek]

W wydarzeniu udział wziął także Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, a także burmistrzowie i wójtowie gmin wraz z dyrektorami bibliotek biorących udział w projekcie. Burmistrzowi Łomianek, Tomaszowi Dąbrowskiemu towarzyszyli: Zastępca - Piotr Rusiecki oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej - Grażyna Kozińska.

[obrazek]

Projekt pn. „Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu” jest realizowany w partnerstwie 13 bibliotek z województwa mazowieckiego. Celem głównym projektu jest zwiększenie wykorzystania e-usług bibliotecznych pośród czytelników i bibliotekarzy w województwie mazowieckim. Całkowita wartość projektu wynosi  1 701 280 zł. Wartość projektu dla Biblioteki Publicznej w Łomiankach to 121 250 zł.

[obrazek]

Główny element zadania będzie stanowić zakup i wdrożenie oprogramowania w zakresie e-usług dla czytelników oraz mieszkańców Łomianek. E-usługi będą oparte na nowej stronie internetowej oraz aplikacji na telefony komórkowe. Ponadto biblioteka w Łomiankach wzbogaci się o nowy komputer-serwer, router - punkt dostępowy do internetu, dwa urządzenia wielofunkcyjne umożliwiające skanowanie, drukowanie i kopiowanie, nowoczesne czytniki kodów kreskowych, umożliwiające skanowanie z aplikacji telefonów komórkowych, oraz 10 komputerów All in one z oprogramowaniem (systemem operacyjnym, programem antywirusowym oraz oprogramowaniem biurowym), które będą wykorzystywane w czytelni multimedialnej biblioteki (systemem operacyjnym, programem antywirusowym oraz oprogramowaniem biurowym).

JZ, 08.10.2018 r.


Do góry