Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » "Czyste Powietrze" w Łomiankach

"Czyste Powietrze" w Łomiankach

W ostatni poniedziałek w ICDS odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na którym omówiono zasady nowego krajowego programu "Czyste powietrze".

[obrazek]

[obrazek]

W spotkaniu uczestniczyli ze strony Urzędu Miejskiego: Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki i Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Daniel Jaszczuk.

[obrazek]

Na wstępie spotkania przedstawiciel Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska omówił problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza. Następnie przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przedstawił szczegóły programu i sposób wypełniania wniosków, które właściciele budynków jednorodzinnych będą składać bezpośrednio do funduszu. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Banku Ochrony Środowiska. Program realizowany będzie w latach 2018-2029, ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

[obrazek]

Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji, pożyczki lub dotacji i pożyczki. Poziom dofinansowania będzie określany na podstawie średniego miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy (dotacja od 30% do 90% kosztów kwalifikowanych, pozostałe koszty - pożyczka).

[obrazek]

Więcej na temat programu na www.wfosigw.pl.

DS, fot. LG
10.10.2018


Do góry