Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » Szkoła im. Ireny Szewińskiej

Szkoła im. Ireny Szewińskiej15 października br. na XLV Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach radni jednogłośnie zagłosowali za uchwałą o zmianie nazwy Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach. W uroczystościach nadania szkole imienia Ireny Szewińskiej wzięli udział jej najbliżsi: mąż i synowie.

[obrazek]

Od teraz obowiązywać będzie nazwa: Szkoła Podstawowa nr z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej. Z takim wnioskiem wystąpiła Dyrektor szkoły.

[obrazek]

Głosowaniu Rady i nadaniu tut. szkole imienia Ireny Szewińskiej towarzyszyła specjalna uroczystość, w którą zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wśród znamienitych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

[obrazek]

Po przemówieniu Burmistrza Łomianek, Tomasza Dąbrowskiego i Dyrektor szkoły, Małgorzaty Pelczarskiej głos zabrał syn Ireny Szewińskiej - Andrzej, który podziękował w imieniu rodziny za to wyróżnienie, jakim jest nadanie imienia szkole - imieniem jego mamy.

[obrazek]

[obrazek]

Część artystyczna opracowana została przez nauczycieli i uczniów tejże szkoły. Noty biograficzne patronki szkoły przeplatały się z wierszami poświęconymi tematyce olimpijskiej na tle muzyki trio smyczkowego. Całej uroczystości towarzyszył uroczysty nastrój, który udzielał się wszystkim zgromadzonym, wywołując wzruszenie i łzę w oku.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej Irenie Szewińskiej. Aktu odsłonięcia tablicy dokonali: p. Janusz Szewiński - mąż, p. Mateusz Zarajczyk - fundator tablicy oraz Antonina Polak - uczennica klasy 3a.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Na zakończenie uroczystości Goście wpisywali się do kroniki szkolnej, nie szczędząc ciepłych słów pod adresem szkoły. 

[obrazek]

[obrazek]

Zmarła w czerwcu br. Irena Szewińska była siedmiokrotną medalistką igrzysk olimpijskich, dziesięciokrotną medalistką mistrzostw Europy; w 1974 roku agencja prasowa United Press International wybrała ją najlepszą sportsmenką na świecie.

Była patronką naszego corocznego biegu ulicznego. Wspierała rozwój sportu w naszej gminie i budowę nowych obiektów sportowych.

Nadanie szkole w Dąbrowie, w której mieszkała z rodziną, to nasze podziękowanie za wkład w organizację imprez sportowych, promocję gminy w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, jak również okazywaną życzliwość i przyjaźń.

JZ, 15.10.2018 r.

Do góry