Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Komunikaty » Dwujęzyczne Dzieci w Łomiankach

Dwujęzyczne Dzieci w Łomiankach

W Gminie Łomianki kontynuowany będzie Program Powszechnej Dwujęzyczności pn. "Dwujęzyczne Dzieci". W tym roku szkolnym program będzie również realizowany w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Dziekanowie Leśnym.

[obrazek]

Gmina Łomianki jako jedna z pierwszych w Polsce (już od roku szkolnego 2014/2015) wprowadziła Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci". Program zakłada, że dzieci uczą się języka angielskiego w grupach w przedszkolu oraz indywidualnie w domach z rodzicami. Program ten to nie tylko nauka drugiego języka równolegle do języka ojczystego, ale również możliwość zdobycia umiejętności komunikacji, rozwoju intelektualnego i budowy pewności siebie. Jego celem jest codzienne, naturalne nabywanie języka angielskiego. Codzienny kontakt poprzez piosenki i zabawy, a później inne formy aktywności (zainteresowania, hobby) sprawi, że język angielski nigdy nie będzie dla dziecka „językiem obcym”, ale równoległym, drugim, który kojarzy się przede wszystkim z czymś, co lubimy.

W tym roku szkolnym, poza zestawami dla rodziców do użytku domowego, do przedszkoli trafią także materiały do wykorzystania w placówkach - zeszyty ćwiczeń dla maluchów "Baby Beatles" oraz dla dzieci starszych "Tom and Keri". Nowe przedszkole otrzyma również maskotki i pacynki.

WO, 26.10.2018


Do góry