Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » Buspas: przybliży Łomianki do Warszawy

Buspas: przybliży Łomianki do WarszawyZgodnie z podpisaną w czerwcu br. umową z gminą, Biuro Projektowo-Konsultingowe TransEko z Warszawy przedłożyło przygotowaną koncepcję wybudowania buspasa na drodze krajowej nr pomiędzy Łomiankami a Warszawą w ciągu ulic Kolejowej i Pułkowej. Dziś (02 listopada) w Centrum Kultury dokonano jej oficjalnej prezentacji.

[obrazek]

W spotkaniu, które prowadził burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, udział wzięło ok. 50 mieszkańców. 

[obrazek]

[obrazek]

Szczegóły prezentacji przedstawili: radna miejska, członek Stowarzyszenia Łomianki Razem – p. Joanna Roszkowska oraz Zastępca burmistrza - Piotr Rusiecki.

[obrazek]

Przygotowanie koncepcji wybudowania buspasa zlecono m.in. na wniosek ww. Stowarzyszenia, które od lat walczy o poprawę dojazdu do Warszawy, w tym działa na rzecz budowy trasy S7 . 

Wykonanie tej analizy i projektu możliwe było dopiero po wydaniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi S7 na odcinku Kiełpin - Trasa AK, w korzystnym dla Łomianek wariancie 2. Wcześniej, kiedy rozpatrywane były przez GDDKIA i RDOŚ dwa warianty przebiegu S7, nieuzasadnionym byłoby zlecanie takiej koncepcji.  

[obrazek]


W załączonej wyżej koncepcji szczegółowo poddano analizie istniejące trasy linii autobusowych ZTM. 

[obrazek]

JZ, 02.11.2018 r.


Do góry