Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » Spotkanie informacyjne 11 stycznia 2019 r.

Myślą przewodnią tegorocznego programu współpracy jest takie wprowadzanie zmian, by nie zaszkodzić inicjatywom, do których mieszkańcy przyzwyczaili się już od lat. Wśród nowości znalazła się nowa forma udziału mieszkańców w zarządzaniu gminą, jaką są Komisje Dialogu Społecznego. To odpowiedź na społeczne inicjatywy, w ramach których mieszkańcy z własnej inicjatywy biorą się za rozwiązywanie różnych problemów. Komisje dadzą tym działaniom większą skuteczność, zmobilizują też urząd i Radę Miejską do szerszego wykorzystania oddolnych inicjatyw i wiedzy mieszkańców. Trzon komisji będą stanowili społecznicy. Dołączą do nich przedstawiciele urzędu oraz Rady Miejskiej. Pierwszą komisją, która już się organizuje jest Komisja Dialogu Społecznego ds. Opieki nad Zwierzętami. Kolejne są przygotowywane.

Z początkiem roku rusza konkurs dotacyjny dla organizacji pozarządowych. Na wsparcie NGO przeznaczone zostały środki w wysokości 1 470 000 zł. Regulamin konkursu nie ulega gwałtownym zmianom. Granty przyznawane będą na podobnych zasadach jak w latach ubiegłych. By pokazać organizacjom, w którym kierunku przebiegać będą zmiany kolejnych konkursów wprowadzona zostanie punktowa ocena społecznego zaangażowania projektów. Każdy z projektów oceniony zostanie wedle kilku kryteriów składających się na taką ocenę. Zostanie ona wzięta pod uwagę jako kryterium pomocnicze przy przyznawaniu dotacji.

Projekty zgłaszać będzie można od 12 do 31 stycznia 2019 r.

Nowością będzie sposób składania wniosków. Zrobicie to państwo za pomocą generatora wniosków witkac.pl. Nie trzeba będzie przynosić do urzędu żadnych wydruków ani dokumentów. System pomoże jednocześnie ustrzec się błędów formalnych i rachunkowych. By przybliżyć Państwu zasady jego funkcjonowania oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące warunków konkursu zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono w piątek 11 stycznia o godz. 18:00 w sali konferencyjnej ICDS.

Warto pomyśleć nad działaniami, które pozwolą mieszkańcom lepiej poczuć się w naszej gminie.

Witold GawdaDo góry