Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 
Głównym założeniem uniwersytetu jest stworzenie przestrzeni dla osób w wieku przed- i emerytalnym, którzy nie akceptują „cofania się”, ale chcą jeszcze widzieć przed sobą możliwości rozwoju, poznawania nowego, rozwijania pasji, działania, realizowania marzeń. Aktualnie większość  zajęć odbywa się w Centrum Kultury co słuchacze sobie bardzo chwalą i lubią to miejsce. Po  remoncie  CK, UTW osiadł tutaj i zadomowił się  co  pozwoliło  stworzyć bogatą ofertę ciekawego i aktywnego spędzania czasu przez  słuchaczy.

Filarem tego programu są wykłady z różnych dziedzin: jak historia, filozofia, polityka, psychologia, historia sztuki, ochrona zdrowia i profilaktyka zdrowotna. Wykłady prowadzą najczęściej pracownicy naukowi wyższych uczelni oraz innych placówek naukowych-  bardzo często wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Są wykłady o kinie i teatrze, o muzyce, o historii innych krajów i miast na świecie lub w Polsce. Miłośników literatury może zainteresować Dyskusyjny Klub Książki. Ciekawe są propozycje wycieczek po Warszawie, zwiedzania wystaw muzealnych, wyjść do teatrów warszawskich. Na początku działalności około stu osób uczestniczyło w zorganizowanych przez uniwersytet kursach komputerowych.

W ramach  UTW działa duża grupa malarska, która ma na swoim koncie kilka wystaw swoich prac. Od 28.01.2019 w CK można obejrzeć wystawę pasteli tej grupy. W 2019 planowane są  warsztaty fotograficzne.

UTW dużą wagę przywiązuje do stymulowania sprawności  intelektualnej i fizycznej: proponuje warsztaty treningu pamięci,  gimnastykę rehabilitacyjno-usprawniającą, aqua aerobic, jogę. Studenci UTW jako jedni z pierwszych w Łomiankach, 10 lat temu,  zaczęli uprawiać nordic-walking a także Qi Qung.  Organizowane były też  ciekawe warsztaty  psychologicznych odpowiadające na problemy uczestników. Przy uniwersytecie aktywnie działa koło brydżowe.
Informacje o swoich działaniach, zajęciach, imprezach UTW zamieszcza na blogu: utw.lomianki.pl, zachęcamy do odwiedzenia  strony internetowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jubileuszu.


[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Foto: Kamila UrbańskaDo góry