Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image

Informacje

Komunikaty » Wspólna przestrzeń dla mieszkańców

Zależy nam na tym, by z prawa pierwokupu skorzystać i kupić dla Łomianek tę działkę.
Jako jedyne miasto nie mamy swojego centralnego miejsca. Jedynym naocznym dowodem na to, że jesteśmy miastem i mamy swoje Centrum - jest przystanek " Łomianki Centrum". Trudno jednak zorganizować tu jakąś wspólną inicjatywę dla wszystkich, którzy wybrali Łomianki na swoje miejsce do życia. Wielu mieszkańcom zależy na tym, by Łomianki miały wspólną przestrzeń w centralnej części miasta, by można było stworzyć tu obiekty użyteczności publicznej wraz z terenem, z którego wszyscy będziemy mogli korzystać (wspólny Sylwester, plenerowe spotkania, jarmarki, eventy dla mieszkańców, kiermasze, pikniki...). Mamy np. dwa boiska, ale miejsca, które mogłoby służyć spotkaniom mieszańców, wciąż brakuje. O tym, co powstanie w tym miejscu zdecydujemy wspólnie, po konsultacjach z Państwem, z naszymi mieszkańcami.
Jutro rano (20 lutego 2019 r., o godz. 8.00) odbędzie się więc sesja Rady Miejskiej w Łomiankach, która zdecyduje, czy przeznaczy pieniądze na sfinansowanie zakupu działki.

Pomysły na stworzenie takiego miejsca pojawiały się wielokrotnie. Trzymajcie Państwo kciuki, by tym razem się udało.


Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak


Do góry