Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image

Informacje

Aktualności » OGÓLNOPOLSKI STRAJK NAUCZYCIELI

OGÓLNOPOLSKI STRAJK NAUCZYCIELI

Organizacja pracy w placówkach oświatowych w Łomiankach w dniach 8-9 kwietnia 2019 r. 

Drodzy Rodzice / Opiekunowie prawni łomiankowskich uczniów, 

w imieniu własnym i dyrektorów publicznych szkół w Łomiankach, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o zapewnienie swoim dzieciom opieki w dniach 8-9 kwietnia br. Liczymy na Państwa pomoc i wyrozumiałość.

Informujemy, że z dużym prawdopodobieństwem nauczyciele ze wszystkich łomiankowskich szkół przystąpią do strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia br. (w najbliższy poniedziałek). 

Na zmianę decyzji nauczycieli może wpłynąć jedynie porozumienie związkowców ze stroną rządową. Sytuacja jest niezależna od władz naszej gminy. 

W żadnej z gminnych szkół w Łomiankach nie będzie w tych dniach zajęć dydaktycznych. Bardzo ograniczona niestrajkująca kadra pedagogiczna, zapewni uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze tym dzieciom, których rodzice nie znajdą innego rozwiązania. Liczymy jednak, że będą to przypadki wyjątkowe. 

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym w przypadku strajku nie będzie również zajęć opiekuńczo-wychowawczych (nie tylko dydaktycznych).
W wyjątkowej sytuacji, gdy rodzice/opiekunowie prawni dziecka uczącego się w tej szkole, nie będą w stanie zapewnić mu opieki, powinni w tych dniach przywieźć dziecko do szkoły podstawowej nr 1, przy ul. Warszawskiej 73 w Łomiankach. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego prosimy o codzienne sprawdzanie stron www. szkół, do których uczęszczają Państwa dzieci/podopieczni. 

Informacje będą również zamieszczane w komunikatach dzienników elektronicznych, do których macie Państwo dostęp.

Wszelkie informacje będziemy publikować również na stronie internetowej: www.lomianki.pl oraz na oficjalnym profilu fb Urzędu Miejskiego w Łomiankach: 

Będziemy Państwa na bieżąco informować o podejmowanych działaniach.

Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak


Do góry