Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » Wciąż trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Co przyniesie kolejny tydzień – nie wiemy.

Szanowni Państwo, Rodzice/Opiekunowie

Wciąż trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Co przyniesie kolejny tydzień – nie wiemy. Za nami egzaminy gimnazjalne. Wszyscy uczniowie z naszej gminy mieli możliwość przystąpić do nich w zaplanowanym terminie.

W poniedziałek rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy Państwa pomocy w zapewnieniu opieki nad własnymi dziećmi/podopiecznymi w trakcie trwania tych egzaminów. 

Przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów będzie organizacyjnie znacznie trudniejsze 
z co najmniej kilku powodów: 

1. W naszej gminie uczniów kończących ósmą klasę jest trzystu (więcej niż gimnazjalistów piszących egzaminy);
2. Egzaminy ósmoklasisty będą odbywały się w pięciu szkołach (nie jak gimnazjalne 
w dwóch);
3. Konieczna jest więc znacznie większa liczba komisji egzaminacyjnych, co oznacza potrzebę większej liczby nauczycieli do prac w tych komisjach;
4. Niestrajkujących nauczycieli, gotowych do pracy w komisjach niestety nie przybyło.

Każdy z nauczycieli, który podjął decyzję o nieprzystępowaniu do strajku jest bardzo potrzebny, by dyrektorzy szkół mogli zapewnić kompletne komisje egzaminacyjne dla dzieci kończących ósmą klasę.
Do tej pory niestrajkujący nauczyciele poza pracą w komisjach egzaminacyjnych prowadzili także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla tych dzieci, których rodzicom nie udało się zorganizować opieki we własnym zakresie. Od poniedziałku będzie to znacznie trudniejsze, możliwe jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

W imieniu własnym, dyrektorów gminnych szkół, uczniów kończących szkołę podstawową i ich rodziców zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc – zaopiekujcie się Państwo swoimi dziećmi/podopiecznymi w tym czasie. Nie przyprowadzajcie dzieci do szkół, jeśli tylko możecie zapewnić im opiekę! Tylko z Waszą pomocą będziemy mieli szansę sprawnie zorganizować egzaminy dla ósmoklasistów. 

Dziękuję, Małgorzata Żebrowska-Piotrak, Burmistrz Łomianek


Do góry