Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » Warsztaty dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

        Straż Miejska w Łomiankach przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała warsztaty dla rodziców, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Leśnej. Warsztaty poprowadził ceniony w Polsce i na świecie znakomity ekspert, koordynator wielu programów profilaktyczno-edukacyjnych oraz wydawniczych profesor  nadzw. dr hab. Mariusz Jędrzejko.
Temat wykładu dotyczył tego, co rodzice, nauczyciele i opiekunowie powinni wiedzieć o narkotykach, dopalaczach, czy nadmiernym korzystaniu 
z urządzeń elektronicznych, o tym jak rozmawiać o nich z dziećmi oraz jak reagować w konkretnych przypadkach.
Mieliśmy również szansę dowiedzieć się jak należy reagować, gdy dziecko znajduje się pod wpływem substancji psychoaktywnych, zarówno z perspektywy rodzica, jak i nauczyciela.
Ciekawych kwestii na spotkaniu było dużo więcej, a sam wykład odbył się w charakterystycznym dla profesora dynamicznym tempie. Było anegdotycznie, humorystycznie a momentami szokująco. 

Nie da się ukryć, że zagrożeń czyhających na współczesne dzieci jest coraz więcej, to od nas dorosłych zależy jakich będą dokonywały wyborów. 
[obrazek]

[obrazek]Do góry