Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image

Informacje

Aktualności » Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak zaprosiła dziś wszystkich Radnych Rady Miejskiej na spotkanie. Dotyczyło ono zagospodarowania i odbioru odpadów w gminie Łomianki.

Jesteśmy świadkami szeregu ogólnopolskich zmian, z niepokojem obserwujemy rozstrzygnięcia przetargów na odbiór odpadów w innych gminach. Sami jesteśmy w trakcie przetargu i choć marzymy o zaskakująco dobrej cenie, to mamy świadomość, że uzyskanie jej będzie niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe. Znaczne podwyżki za zagospodarowanie i odbiór odpadów dotyczą właściwie wszystkich gmin w Polsce. Musimy być gotowi na taką sytuację i przygotować się do niej najlepiej, jak to możliwe. Stąd dzisiejsze spotkanie.

"Przed nami prace w komisjach oraz sesja rady miejskiej. Zależy mi na przedyskutowaniu wszystkich kwestii, by każdy z Państwa mógł podjąć w trakcie głosowania odpowiedzialną i mądrą decyzję. Odpowiedzialne decyzje nie zawsze są łatwe do zaakceptowania przez mieszkańców, ale niezbędne, by gmina mogła wykonywać zadania na nią nałożone  wynikające z ustawy o samorządzie gminnym oraz z ustawy o utrzymaniu i czystości w gminach" - mówiła burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak do Radnych Rady Miejskiej w Łomiankach.

W spotkaniu wzięli udział niemal wszyscy radni. Zabrakło p. Tomasza Henryka Dąbrowskiego, p. Cezarego Astraua oraz p. Mateusza Krogulca, który wcześniej informował o służbowej delegacji.

[obrazek]

[obrazek]


Do góry