Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Aktualności » Łomianki i Noyelles-lès-Vermelles – miasta siostrzane

Już 5 sierpnia br. trzynaścioro uczniów z naszej gminy spędzi dziesięciodniowe wakacje w Noyelles-lès-Vermelles. Dzieci pojadą do naszego siostrzanego miasta we Francji na specjalne zaproszenie mera Leona Copin. Również tym razem na uczestników wyjazdu będzie czekała moc atrakcji i bardzo ciekawy program. 

Z Francji wróciła już delegacja naszych samorządowców, której przewodniczyła Małgorzata Żebrowska-Piotrak, burmistrz Łomianek. Delegacja na zaproszenie merostwa Noyelles-lès-Vermelles odwiedziła Francję w związku z uroczystościami 
z okazji Święta Narodowego Francji oraz jubileuszu 50-lecia współpracy Noyelles-lès-Vermelles i Waldenburga, miasta partnerskiego w Niemczech.

Współpraca między naszymi siostrzanymi miastami ma już długoletnią tradycję i trwa od 1991 r. Zainicjowana została przez Andrzeja Kuleszę, który jako polski architekt mieszkający we Francji zaprojektował Noyelles-lès-Vermelles.
Od lat współpraca naszych partnerskich miast jest okazją do utrzymania stałych kontaktów i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Już we wrześniu nasi przyjaciele z Noyelles-lès-Vermelles w ramach rewizyty będą gościli w Łomiankach. Przedstawiciele siostrzanego miasta wezmą udział 
w uroczystościach upamiętniających Bitwę pod Łomiankami, oraz 75 rocznicę walk Powstania Warszawskiego i Zestrzelenia Samolotu Sił Powietrznych USA niosącego pomoc Powstańcom.

mm[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]


Do góry