Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Aktualności » Rocznica Powstania Warszawskiego w Łomiankach.

75 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie do walki o wolność stanęło niemal 50 tysięcy młodych kobiet i mężczyzn. Dziś upamiętniamy ich bohaterską walkę składając kwiaty i wyrazy wdzięczności w różnych częściach kraju. 
W Łomiankach w samo południe przedstawiciele zarządu miasta – burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak, wiceburmistrz ds. społecznych Witold Gawda, Weterani, poseł na Sejm Kinga Gajewska, przedstawiciele Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Wojciech Białas, Wiesław Pszczółkowski, Romuald Reszka, radni powiatowi: Anna Bernatowicz-Sobiech, Tomasz Rusinek, Patryk Luboiński, przedstawiciele Rady Miejskiej w Łomiankach, szefowie instytucji gminnych, przedstawiciele sołectw i osiedli i harcerze złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Powstańców, którzy zginęli w trakcie walk.
„Nie musimy już walczyć o wolność w znaczeniu zbrojnym - i obyśmy nigdy nie musieli - ale naszym codziennym życiem, drobnymi gestami wobec siebie, wzajemną życzliwością, upamiętnianiem bohaterów dawajmy wyraz naszej wdzięczności tym, którzy za Polskę ginęli” – mówiła w trakcie uroczystości Małgorzata Żebrowska-Piotrak, burmistrz Łomianek.
„Dziś o godzinie 17.00, gdy zawyją syreny, zatrzymajmy się na minutę, zapomnijmy o wszystkim, co nas dzieli. W milczeniu oddajmy hołd tym, którzy oddali życie za wolną Polskę, gdziekolwiek wtedy będziemy” – zakończyła swoje przemówienie Pani Burmistrz.

[obrazek]


[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]


[obrazek]

[obrazek]

[obrazek][obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]


Do góry