Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Aktualności » Letni wypoczynek dzieci z łomiankowskich rodzin za nami.

Wyjazd dzieci z łomiankowskich rodzin organizowany był przez Zgromadzenie Córek Maryi Współzałożycielki (Siostry Salezjanki) i współfinansowany z dotacji Gminy Łomianki.

Letnie kolonie odbyły się w miejscowości Podzamcze w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i miały charakter typowo turystyczno-krajoznawczym 

W czasie pobytu realizowany był autorski program edukacyjno–wychowawczy, twórczego i aktywnego zagospodarowania czasu wolnego. W odmiennym i atrakcyjnym środowisku dzieci bawiły się doskonale. Zwiedzały nowe miejsca, poznając nowe formy zabawy poprzez warsztaty, różnego rodzaju gry. 
Kolonie były kontynuacją całorocznej pracy z dziećmi w ramach zajęć pozalekcyjnych w Oratorium ( tj. miejsce codziennych spotkań dzieci i młodzieży, forma pracy z dziećmi) oraz odpowiedzią na potrzeby środowiska łomiankowskich rodzin. Wakacyjny wyjazd stanowił kontynuację pracy prowadzonej w ciągu roku w ramach Klubu Młodego Animatora Klub ten przygotowuje młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do pełnienia funkcji wolontariuszy w świetlicach i w środowisku lokalnym, uczy i pobudza młodych do aktywności społecznych na rzecz swoich środowisk. Uczestnikami  były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich wywodzące się z rodzin z Łomianek, również tych o niższym statusie społecznym.  
                                                               

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

                                                               
  
         


Do góry