Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image

Informacje

Kalendarium » 27 października (niedziela)

[obrazek]

Koncert światowej klasy artystów ma pokazać piękno muzyki klasycznej polskich kompozytorów oraz przybliżyć muzykę klasyczną mieszkańcom Łomianek. 

Pianistka: Hirasawa Maki
Gra od 3 roku życia. Po ukończeniu liceum Inakita w prefekturze Nagano wstąpiła na Tokyo Music University. W 1993 roku wygrała Grand Prix Międzynaradowego Festiwalu Muzycznego Kirishima. Występowała w Japonii, Polsce, Francji, Holandii, na Ukrainie, w Kuwejcie, na Filipinach i w innych częściach świata, gdzie została wielokrotnie opisana jako atrakcyjna i niezrównana osobowość muzyczna. Ukończyła Szkołę Podyplomową Konserwatorium im. Fryderyka Chopina z najwyższym wynikiem pod kierunkiem Reginy Smedzianki. Przyciąga muzyków, organizatorów wydarzeń muzycznych i widzów z całego świata zapewniając wiele wspaniałych emocji podczas swoich występów.

Skrzypek: Marek Dumicz
Współczesny polski skrzypek, kameralista i pedagog międzynarodowego formatu. Założyciel i przez 11 lat prymariusz słynnego Szymanowski Quartet. Wielokrotny laureat konkursów skrzypcowych i kameralnych, m.in.: Premio Vittorio Gui we Florencji (I miejsce), „Classica Nova” in memoriam Dimitri Shostakovich w Hanoverze (I miejsce), Chamber Music Competition w Melbourne (II miejsce i nagroda publiczności). Był wykładowcą w Hannoverskiej Hochschule fur Musik, gdzie angażował się w edukację i wspieranie młodych zespołów kameralnych. 

W programie Impresje Polskie takich autorów jak.: Ignacy Paderewski, Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski, Mieczysław Karlowicz, Stanisław Moniuszko i wielu innych.


Do góry