Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image

Informacje

Kalendarium » 17 października (czwartek)

[obrazek]

 
        
 17 października b.r. w Auli Koncertowej ICDS o godz. 18.00. odbędzie się Koncert Chopinowski w 170 - rocznicę śmierci kompozytora.
        
Wystąpią dwie młode damy pianistyki : Julia Łozowska, niespełna 18 - letnia  polska kandydatka do przyszłorocznego międzynarodowego konkursu pianistycznego im. Fryderyka Chopina i pianistka z Japonii , utytułowana nagrodami na wielu międzynarodowych konkursach muzycznych Miko Nishimura.
       
Program wieczoru:
Julia Łozowska
        Polonez fis-moll op. 44
        Etiudę Ges-dur op.10 nr 5
        Etiudę h-moll op.25 nr 10
        Balladę f-moll op.52
        Mazurki op.30
        Sonatę b-moll op.35.

 [obrazek]
Julia Łozowska
Urodziła się w 2001 roku w Warszawie, obecnie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Muzycznym  Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz - Just.
Zdobyła nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach, m.in. I miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Narva – Estonia, 2018), I miejsce i nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Chopina na Konkursie „Laur Chopina” (Wielkij Novgorod - Rosja, 2017), II nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ville de Gagny (Francja, 2019) VII nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Pekinie(Chiny, 2016).
Wystąpiła w Pałacu Prezydenckim dla Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy oraz Wice prezydentowej Stanów Zjednoczonych Karen Pence.
Jest potencjalna kandydatka ekipy z Polsk do udziału w przyszłorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka  Chopina w Warszawie 2020.


 Maki Nishimura
Nocturn op.55-2
        Impromptu No.3 op.51
        Mazurka op.24- nr.2 and nr.4
        Waltz WN 29 e-moll
        Scherzo no.2 op.31

[obrazek]
Miho Nishimura 
Japońska pianistka, studiowała w Tokyo, Hannowerze, w l'Ecole Normale de Musique w Paryżu, w UMiFC u prof. J. Romaniuka. Występuje z recitalami, a także z koncertami z orkiestrami w Europie i Azji. Brała udział w wielu masterclass prowadzonych przez wybitnych pianistów , koncertowała w ramach międzynarodowych festiwali muzycznych, laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych.

        Organizatorem Koncertu jest Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego wraz z Niepubliczną Szkołą Muzyczną w Łomiankach.
        Koncert jest współfinansowany ze środków Gminy Łomianki.
        Wstęp wolny! Zapraszamy! Sala koncertowa liczy 350 miejsc.

        Koncert potrwa ok. 1 godz. i 15  minut.

Do góry