Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Kalendarium » od 4 do 9 grudnia

Od 4 do 9 grudnia b.r. w Łomiankach odbędzie się XIX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego. 

Przesłuchania odbędą się m.in. w Centrum Kultury w Łomiankach, koncert laureatów w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Eliminacje  będą prowadzone w kilku sekcjach instrumentalnych: fortepian solo, duet fortepianowy, kameralistyka fortepianowa i soliści realizowane w kilku kategoriach wiekowych: od najmłodszych  do 12 lat do najstarszej grupy wiekowej do lat 25.  Jury złożone z wybitnych artystów muzyków i znakomitych pedagogów z uniwersytetów muzycznych będzie przysłuchiwać się i oceniać młodych wykonawców, którzy wykonają różnorodny program złożony z dzieł różnych epok i stylów: J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. van Beethovena i oczywiście kompozytorów polskich - J. Zarębskiego, Fr. Chopina, I. J. Paderewskiego, A. Tansmana, K. Szymanowskiego ...

Każdego roku do Konkursu zgłasza się  około 150 - 200 wykonawców. Oprócz reprezentantów Polski, Łomianki gościły już przedstawicieli z Europy: Rosji, Ukrainy , Białorusi, Niemiec, Czech,  Litwy, Estonii, Francji..., ale też z Azji - Chin, Japonii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, czy Turcji.

Nagrodą główną jest recital w Brukseli. Uczestnicy naszego Konkursu rozwijają świetne kariery, wśród laureatów są uznani dziś artyści: Szymon Nehring, Krzysztof książek, Piotr Pawlak, Andrzej Wierciński, Arisa Anoda i wielu innych.

Przesłuchania  są otwarte dla publiczności.  Zaproszenia na Koncert laureatów będzie można odbierać w siedzibie Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Łomiankach ul. Warszawska 73, pokój 135 ( sekretariat, tel.: 603 789 154). Aplikacje uczestnictwa można składać do 1 listopada (www.konkurs-zarebski.eu).
Organizatorem jest Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego. Konkurs jest współfinansowany ze środków Gminy Łomianki.

Życzymy powodzenia młodym artystom, a zainteresowanych melomanów zapraszamy do sal koncertowych.

dyrektor Konkursu  dr Lucjusz Pinkosz

(lucjusz.pinkosz@gmail.com)

[obrazek]


Do góry