Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Kalendarium » 17 listopada (niedziela)

[obrazek]

Fotografia to kolorowe drzwi na świat. Dla jednych będzie to zwrócenie uwagi na zwierzęta i rośliny, dla drugich ciekawa stanie się architektura, dla innych znów ważny będzie człowiek.
Aparat to taka mała przepustka, dzięki której możemy zobaczyć, jak produkuje się jeansy lub teatralne pacynki w Indiach, jak zatrzymał się czas na małej, sudańskiej wysepce na środku Nilu, albo jak żyje nasz mały sąsiad z podwórka obok. Aparat to dobry pretekst, aby to wszystko zobaczyć. Zobaczyć z bliska, sfotografować i opowiedzieć o tym swoim bliskim i znajomym.
Czy wystarczy, abyśmy chcieli to zobaczyć? Tak, ale jeśli dodatkowo to sfotografujemy, powstanie wizualna historia, która będzie utrwalona na zawsze.
Na warsztatach opowiemy sobie, jak poprzez fotografię możemy zobaczyć niezwykłe miejsca, nawiązać ciekawe znajomości, dotknąć aspektów życia codziennego ludzi pochodzących z odmiennych kultur. Mając aparat w ręku musimy podejść blisko, dotknąć, powąchać, poczuć. Tak powstają fotografie.
Z pojedynczych zdjęć, które zrobiłam podczas moich wypraw, spróbujemy ułożyć historie i odtworzyć rzeczywistość, którą chciałam opowiedzieć innym.
Opowiem również, jak zostać podróżnikiem, fotografem i odważnie zdobywać świat.

źródło: ck
grafika: ck


Do góry