Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image

Informacje

Aktualności » 1 listopada br. w Łomiankach rozpoczęła się międzynarodowa akcja przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży. Inicjatorem „Kampanii 19 dni” w naszej gminie, jest Ośrodek Pomocy Społecznej.

1 listopada br. w Łomiankach rozpoczęła się międzynarodowa akcja przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży. Inicjatorem „Kampanii 19 dni”  w naszej gminie, jest Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ramach akcji odbywa się szereg wydarzeń i działań skierowanych zarówno do dorosłych jak i dzieci. Celem kampanii jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy i wyposażanie mieszkańców w narzędzia niezbędne do szukania pomocy.

W szkołach i przedszkolach odbywają się profilaktyczne pogadanki o przemocy i znaczeniu słowa NIE. Dzieci otrzymują pomarańczowe odblaski oraz mandarynki, które mają symbolizować niezgodę na wszechobecny hejt. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy, charakterystyczny dla całej akcji.

Dorośli mieszkańcy mieli możliwość spotkania z Członkami Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W Ośrodku Pomocy Społecznej odbyły się także konsultacje indywidualne dla rodziców. Ważnym wydarzeniem było spotkanie z bohaterką książki – tytułową Ambasadorową – Beatą Gołaszewską oraz Agnieszką Domeracką – coachem wewnętrznej mocy.

Przypominamy, że 13 listopada w godz. 12.30-14.30 w siedzibie OPS odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Gminy Łomianki i pracowników oświaty z pracownikami socjalnymi Ośrodka Pomocy Społecznej na temat działań pomocowych w ramach procedury Niebieskiej Karty. 

Szczególnie ważnym elementem kampanii będzie uruchomienie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (tel. 880-330-264 – czynny od 19 listopada).  Telefon będzie dostępny dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy w każdą środę i czwartek od godz. 12.00 do 15.00 oraz w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.00-18.00.


[obrazek]

[obrazek]


[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

mn
foto: mn


Do góry