Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image

Informacje

Aktualności » Utworzenie pracowni językowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach

Pod koniec października 2019 r. zakończono ostatnie prace montażowe nowej pracowni językowej w szkole. Szkoła, do której uczęszcza obecnie ponad 800 uczniów, nie posiadała do tej pory żadnej pracowni językowej. Zajęcia językowe odbywały się w zwykłych salach lekcyjnych, niedostosowanych do obecnych standardów nauczania języków obcych. 

Nowoczesne wyposażenie pracowni pozwoli uczniom koncentrować uwagę, zmuszać do skupienia i efektywnych ćwiczeń. Umożliwi swobodny, głośny trening wymowy poprzez dialogi udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń to efekt zachęty dla uczniów - efektowne zajęcia będą szybciej zapamiętane. 
Sala uprzednio została gruntownie wyremontowana oraz ostatecznie wyposażona w nowe meble, sprzęt audio, odpowiednie nagłośnienie oraz specjalistyczne oprogramowanie służące nauce języków obcych. Jedno ze stanowisk w pracowni językowej jest przeznaczone do potrzeb osób niedosłyszących.

Projekt udało się zrealizować dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Województwo Mazowieckie na realizację zadań w ramach "Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych". 

Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Łomianki pomoc finansową na realizację zadań polegających na utworzeniu nowych lub modernizacji już istniejących pracowni informatycznych i językowych w szkołach / placówkach oświatowych.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

aj
foto: mmDo góry