Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Wywalczyli komplet punktów w Żurominie

Piłkarze Klubu Sportowego Łomianki w meczu 23. kolejki IV ligi pokonali na wyjeździe Wkrę Żuromin. Do tej pory zespół z Łomianek nigdy nie wygrał w Żurominie.

[obrazek]

Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo, bo rywal wyjątkowo nie leży naszemu zespołowi, co wyraźnie pokazuje historia spotkań pomiędzy obiema drużynami. Co więcej, pierwszą bramkę zdobyli gospodarze - po stałym fragmencie gry. Ten element piłkarskiego rzemiosła był najmocniejszym atutem Wkry, tym samym każdy rzut wolny czy różny powodował spore zagrożenie pod bramką Mikołaja Wielgusa.

Zawodnicy z Łomianek w pierwszej połowie mieli dwie świetne okazje do zdobycia gola, ale wyrównanie przyszło dopiero tuż przed zejściem obu jedenastek do szatni. Po faulu na Łukaszu Prusiku w polu karnym, rzut karny na bramkę zamienił Daniel Ziąbski.

Druga odsłona, tak jak pierwsza, obfitowała w walkę o każdy metr boiska. Zwycięsko z niej wyszedł nasz zespół, który po zespołowej akcji na dziewięć minut przed końcem objął prowadzenie. Dobre dośrodkowanie rezerwowego Edgara Gazaryana wykorzystał Łukasz Prusik, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Pod koniec spotkania KSŁ mógł podwyższyć prowadzenie, lecz dogodnych okazji nie wykorzystali Paweł Madej oraz Oskar Iwan.

Za naszym zespołem trzy pojedynki z niewygodnymi rywalami, w których nie ponieśliśmy porażki. Przełamanie złej serii w Żurominie, remisy z liderem z Wyszkowa oraz w wyjazdowym spotkaniu z nieobliczalną Wisłą II Płock to wyniki, które pozwalają z optymizmem patrzeć na kolejne mecze. Najbliższe to następne z tych na przełamanie, ponieważ drużyna z Łomianek jeszcze nigdy nie wygrała z Błękitnymi Raciąż. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w Łomiankach. Wszystkich sympatyków żółto-czarnych zapraszamy na ul. Fabryczną 48.