Oficjalny Serwis Informacyjny

Nie ma mocnych na KS Łomianki

W miniony weekend wszystkie nasze zespoły mogły dopisać sobie po trzy punkty w tabelach ligowych. Pierwsza drużyna wygrała z Amatorem Maszewo.

Piłkarze pierwszego zespołu Klubu Sportowego Łomianki wygrali w wyjazdowym spotkaniu z najsłabszym zespołem 4. ligi - Amatorem Maszewo. Wynik 2:0 nie oddaje do końca wydarzeń boiskowych, ale najważniejsze było zdobycie trzech punktów. Warto zaznaczyć, że tydzień wcześniej zespół z Maszewa sprawił niespodziankę remisując bezbramkowo z wiceliderem z Wyszkowa.

Od początku spotkania stroną dominującą był zespół z Łomianek. Świetne rozpoczęcie meczu i bramka zdobyta już w 5. minucie pozwoliła na spokojną i wyrafinowaną grę w całym spotkaniu. Pierwszego gola zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Daniel Waniek. Kolejnych okazji do podwyższenia wyniku było sporo, ale marnowali je kolejno Kubicki oraz Gazaryan.

Jak się powinno finalizować akcje pokazał młodszym zawodnikom najbardziej doświadczony Łukasz Prusik, który po minięciu w polu karnym dwóch rywali płaskim, mierzonym strzałem po długim rogu podwyższył prowadzenie. Po stronie rywali w samej końcówce warty odnotowania był strzał z dystansu, który wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Mikołaja Wielgusa. Było to ostrzeżenie i przestroga dla naszych graczy przed drugą częścią gry, w której zespół dalej konsekwentnie realizował przedmeczowe założenia. Efektem były kolejne sytuacje oraz kilka strzałów z dystansu. Tych najlepszych nie wykorzystali ponownie Kubicki oraz wprowadzony po przewie Iwan.

W naszym zespole oficjalny debiut na boiskach 4. ligi zaliczył szesnastoletni Michał Brzozowski.  Tym samym dołączył do grupy młodych zawodników, którzy w tym sezonie reprezentowali KS Łomianki. W całym sezonie zagrało już czterech 16-letnich piłkarzy, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich zespołów 4-ligowych.

W tym samym czasie na boisku przy ul. Fabrycznej w Łomiankach zawodnicy rocznika 2001/2002 gościli rówieśników z klubu MKS Wicher Kobyłka. Był to mecz na tzw. przełamanie po ostatnich niepowodzeniach. Chłopcy podeszli do meczu bardzo zmotywowani i wreszcie tworzyli zespół, co było widoczne na murawie i przełożyło się na zdobyte gole.

Festiwal strzelecki rozpoczął (jak na kapitana drużyny przystało) Sebastian Stykowski. Po ładnym rajdzie przez ponad pół boiska i indywidualnej akcji zdobył pierwszego gola dla KS Łomianki. Kolejną bramkę - po dobiciu strzału z rzutu karnego - zdobył Mateusz Bąbel, który później jeszcze raz pokonał bramkarza gości oraz zaliczył asystę przy ładnej dwójkowej akcji i kolejnym golu Sebastiana Stykowskiego. I gdy wydawało się, że do przerwy już nic ciekawego nie wydarzy się, pięknym strzałem pod poprzeczkę zza pola karnego kapitan naszego zespołu umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie nasz zespół już z nieco mniejszym animuszem przystąpił do gry. Brak  koncentracji i trochę przypadkowości spowodowały, że po stałym fragmencie gry obrońca Łomianek umieścił piłkę we własnej bramce. Chłopcy z Łomianek przeważali jednak przez cały mecz, a udokumentowaniem tego była czwarta bramka Sebastiana Stykowskiego. Tym razem po perfekcyjnie i z głową rozegranym rzucie wolnym, dośrodkowaniu Franka Czechowskiego, uderzeniem z pierwszej piłki padła szósta bramka dla zespołu KS Łomianki, który wygrał całe zawody 6:1.

O godz. 16.00 swoją walkę o pierwsze trzy punkty w tej rundzie rozpoczęli chłopcy z rocznika 1999. Przeciwnikiem był zespół Młodych Orłów z Nowego Dworu Mazowieckiego. Pierwszego gola w 17. minucie zdobyły Łomianki po strzale Daniela Stykowskiego. Niestety kilka minut później straciliśmy bramkarza, który po interwencji rękoma poza polem karnym został ukarany czerwoną kartką. Od 26. minuty graliśmy więc w dziesiątkę. Co więcej, w 27. minucie straciliśmy gola po rzucie rożnym przeciwnika.

Drugą połowę zespół z Łomianek zaczął bardzo bojowo i jakby niewiele sobie robił z tego, że grał w osłabieniu. Na 2:1 w 38. minucie (roczniki ‘99 grają 2x35 minut) podwyższył Adrian Granoszewski. Zrobiło się nerwowo i nie wszyscy zawodnicy byli w stanie to wytrzymać. Zaczęły się indywidualne kary minutowe (Kąkol, Stępień). Z kolei przeciwnik szybko odpowiedział i strzelił wyrównującą bramkę. Mecz zrobił się bardzo emocjonujący, a jednocześnie było widać, że zespół z Łomianek nie chciał zadowolić się remisem i wciąż atakował bramkę rywala. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo w 42. minucie strzałem głową po raz kolejny bramkarza z Nowego Dworu pokonał Daniel Stykowski.  Mecz zakończył się rezultatem 3:2, a nasi chłopcy z głowami podniesionymi do góry i z uśmiechem na twarzach opuszczali boisko. Brawa za postawę i ambicję, jakich młodsze (ale nie tylko) roczniki powinny się od nich uczyć.

Drużyna grająca w rozgrywkach A-klasy dopisała sobie 3 punkty ze względu na przyznany walkower, gdyż drużyna z Targówka wycofała się z rozgrywek ligowych).

W przerwie pomiędzy meczami młodzieżowymi odbyły się dwa sparingi wewnętrzne pomiędzy dziećmi z młodszych roczników oraz częścią chłopców z drużyny rocznika 2001/2002. Cieszy zaangażowanie trenerów, a zwłaszcza rodziców, którzy w sporej liczbie (około 30) przyszli dopingować swoje pociechy. Dzieci dzielnie walczyły i starały się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Dla młodych zawodników rocznika 2003/2004 był to kolejny test przed rozpoczęciem gry w rozgrywkach ligowych. Zapraszamy  wszystkich chętnych - a zwłaszcza dzieci z roczników 2001-2006 do udziału w treningach i świetnej zabawie. W najbliższym czasie planowane są wspólne spotkania rekreacyjne z rodzicami i dziećmi trenującymi w KS Łomianki.

Zapraszamy także na kolejną dawkę emocji już w najbliższą sobotę. Na boisku przy ul. Fabrycznej 48 o godz. 11.00 pierwszy zespół grający o mistrzostwo 4. ligi podejmować będzie Koronę Ostrołęka, o godz. 15.00 drugi zespół zagra z Huraganem II Wołomin. Natomiast w niedzielę o godz. 11.00 KS Łomianki ‘01 powalczy z Rządzą Załubice.

Więcej informacji o wszystkich drużynach i aktualnych akcjach klubu na stronach www.kslomianki.pl oraz www.ksl.futbolowo.pl