Oficjalny Serwis Informacyjny

KS Łomianki strącił Koronę

Czwartoligowcy z Łomianek rozgromili Koronę Ostrołęka. Po świetnej grze w drugiej połowie wypunktowali rywala 6:2. Efektownym zwycięstwem popisały się również nasze rezerwy.

Pierwsza drużyna KS Łomianki podejmowała Koronę Ostrołęka. Faworytem był zespół gospodarzy - i jak się później okazało słusznie. Nasi piłkarze pewnie, choć gra w pierwszej połowie nie do końca to pokazywała, pokonali rywala 6:2 i po 28. kolejkach o mistrzostwo IV ligi zajmują 8. miejsce z 43 punktami. KSŁ jest więc w górnej, ale jeszcze nie do końca gwarantującej utrzymanie w lidze, części tabeli. Strzelcami bramek byli Kubicki (3), Prusik (2) i Kowalski.

W nadchodzącą niedzielę KS Łomianki wyjeżdża do Węgrowa po kolejne punkty. Mimo iż drużyna Czarnych zajmuje dopiero 14. miejsce, potrafi grać w piłkę. Dlatego też nie będzie to łatwy mecz, ale miejmy nadzieję, że zwycięski dla nas.

Druga drużyna łomiankowska również wygrała u siebie - z Huraganem II Wołomin 4:0. Bramki dla Łomianek zdobyli: Nowakowski, Waletrzak, Majewski, Kaczmarek.

Nasze dwie drużyny juniorskie niestety nie zdobyły ani jednego punktu. Rocznik ‘99 nie sprostał wyżej notowanej Polonii Warszawa, która jeszcze nie straciła choćby punktu w tym sezonie. Do przerwy drużyna z Łomianek konsekwentnie realizowała zadania przedmeczowe, co pozwoliło nie stracić bramki (Polonia do tej pory strzeliła w rozgrywkach 112 goli, tracąc tylko 4).

Pojawiła się też nadzieja na trzy punkty dla KS-u, bo wynik w drugiej połowie otworzył kapitan naszej drużyny Adrian Granoszewski. Niestety zmotywowani gospodarze jeszcze bardziej zaczęli atakować naszą bramkę, czego efektem były cztery strzelone gole. Wynik końcowy to 4:1. Szkoda, bo mogło być tak pięknie. Jednak należą się brawa za postawę i ambicję. W najbliższą niedzielę drużyna rocznika 1999 zagra u siebie o godz. 13.00 z Wisłą Jabłonna.

Młodsza drużyna (rocznik 2001/2002) podejmowała zespół Rządzy Załubice. Pomimo wielu dogodnych sytuacji i prowadzenia 1:0 (gol Jakuba Domagały), naszym zawodnikom nie udało się "dowieźć" do ostatniego gwizdka sędziego tego rezultatu. Przeciwnik bowiem po szybkich kontrach (taktyka grania długich piłek na jednego bardzo szybkiego zawodnika z Rządzy przyniosła efekt) zdobył dwie bramki, więc trzy punkty tym razem pojechały do Załubic.