Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

S7 - czy do projektu wróci węzeł Janickiego? - rozmowy będą kontynuowane

Burmistrz Łomianek, Małgorzata Żebrowska-Piotrak wzięła udział w drugim spotkaniu w sprawie możliwości przywrócenia do realizacji Węzła Janickiego (planowanego na terenie Warszawy jako część Trasy Mostu Północnego), ważnego dla Łomianek z uwagi na możliwość zmniejszenia ruchu tranzytowego na ul. Kolejowej. W spotkaniu ponownie uczestniczyli  Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), kierownictwo warszawskiego oddziału GDDKiA wraz z kierownikiem projektu, przedstawiciel Ratusza m.st. Warszawy oraz Burmistrz Bielan, Wójt: Izabelina i Starych Babic.

 
Jak informowaliśmy (https://www.lomianki.pl/pl/aktualnosci/13099,S7-czy-do-projektu-wroci-wezel-Janickiego.html) poprzednie spotkanie zakończyło się ustaleniem, że jest możliwość realizacji węzła, pod doprecyzowanym warunkiem uzupełnienia przez m.st . Warszawę dokumentacji oraz zapewnienia finansowania całej trasy mostu północnego, a nie tylko jej części.

Do 8 marca br. zainteresowani mają otrzymać propozycję treści porozumienia pomiędzy m.st. Warszawą, GDDKiA a okolicznymi samorządami. Kolejne spotkanie zaplanowano na 11 marca br.

Maciej Krogulec
14.02.2022

Opcje strony

do góry