Oficjalny Serwis Informacyjny

Twierdza Fabryczna nadal niezdobyta

KS Łomianki pokonał silną Mławiankę Mława i jest coraz bliżej utrzymania w czwartej lidze. Nasza drużyna po raz kolejny udowodniła, że nie przywykła przegrywać przed własną publicznością.

Nietypowo, bo w środę o godz. 17.00 odbyła się 30. kolejka o mistrzostwo IV ligi w piłce nożnej. Zespół KS Łomianki podejmował wyżej notowaną drużynę Mławianki Mława. Motywacja więc była ogromna - tym bardziej, że różnice punktowe w środku tabeli są bardzo niewielkie (pomiędzy 5., a 10. miejscem było 5 punktów różnicy). Teoretycznie goście byli faworytem, ale trzeba też pamiętać, że nasi piłkarze nie przegrali żadnego meczu u siebie od 21 września 2013 roku.

Mecz zaczął układać się po naszej myśli - już w pierwszej połowie bramkę dla Łomianek zdobył Sebastian Dąbrowski. Taka sytuacja pozwoliła jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i wciąż atakować bramkę przeciwnika. Można było zobaczyć mądrą grę naszych piłkarzy, ciekawe i przemyślane akcje. Widać było, że nasi nie zadowalają się jedną bramką. Pomimo niewielkiej przewagi optycznej, w pierwszej połowie kolejny gol już nie padł.

W drugiej odsłonie zespół z Mławy próbował wyrównać, a gra się zaostrzała. Na szczęście linia defensywy oraz bramkarz stanęli na wysokości zadania i nie dopuścili do utraty bramki. Obie drużyny jednak stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Tzw. setkę miał w naszym zespole Paweł Madej, który wszedł na boisko w drugiej połowie, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Ostatnie minuty to nieco nerwowa, ale rozważna gra i mądre przetrzymywanie piłki przez piłkarzy z Łomianek, co pozwoliło na przedłużenie passy nieprzegranych meczów u siebie i zdobycie kolejnych 3 punktów.

Następny mecz – już w sobotę - odbędzie się na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie zespół Błękitnych Gąbin. Miejmy nadzieję, że koncentracja i spokój na boisku nadal będą towarzyszyć naszym piłkarzom.

W sobotę na boisku przy ul. Fabrycznej 48 w Łomiankach od godz. 10.00 będziemy mogli zobaczyć mecz młodych piłkarzy z Łomianek z rocznika 2001/2002, którzy będą podejmować drużynę Mewy Krubin. Chwilę później, bo o godz. 12.30 rocznik 1999 zmierzy się z Wkrą Pomiechówek, która w poprzedniej rundzie przegrała z naszym zespołem aż 0:13! Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wsparcia naszej młodzieży.