Oficjalny Serwis Informacyjny

KS Łomianki rozgromił Nadnarwiankę

Takiego spotkania kibice z Łomianek nie widzieli od dawna. Miejscowi piłkarze po fantastycznej pierwszej połowie rozgromili gości z Pułtuska. Zapowiada się, że w tym sezonie Łomianki znowu będą twierdzą trudną do zdobycia.

KS Łomianki szybko objął prowadzenie w środowym meczu. Już w 2. minucie Mateusz Sołtys wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Nadnarwianki, strzelając bramkę po długim słupku. Siedem minut później padł kolejny gol dla gospodarzy, tym razem jego autorem był Paweł Madej, który posłał piłkę praktycznie do pustej bramki. W 29. minucie Edgar Ghazarian przyjął futbolówkę pod presją przeciwnika, uwolnił się i strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie na 3:0. Ostatniego gola przed przerwą KS Łomianki zdobył po rozegraniu stałego fragmentu gry (Mateusz Sołtys w 36. minucie).

Pierwsza połowa stała pod znakiem pełnej dominacji gospodarzy, którzy zagrali wysokim pressingiem i jeszcze przed przerwą rozstrzygnęli losy spotkania. Od 46. minuty gra wyrównała się, Nadnarwianka zdobyła nawet gola w 65. minucie po rzucie rożnym i ustaliła wynik na 4:1 dla KS Łomianki. Można domyślać się, że druga odsłona meczu była gorsza od pierwszej, ponieważ gospodarze byli myślami już przy kolejnym spotkaniu. Ponadto na boisko zostali wprowadzeni zmiennicy, w pewnym momencie na murawie było trzech 17-latków.

W sobotę, 23 sierpnia o godz. 16.00 KS Łomianki zmierzy się w Mławie z tamtejszą Mławianką. Faworytem będzie nasz przeciwnik, który w ostatniej kolejce rozgromił 6:2 niedawnego trzecioligowca - Huragan Wołomin. Znawcy mazowieckiego futbolu mówią wprost, że Mławianka poczyniła przed sezonem poważne wzmocnienia i będzie liczyła się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

- Zdaję sobie sprawę, że nie będziemy faworytem tego meczu, ale do Mławy nie jedziemy na pożarcie. Mławianka zawsze nam leżała, nawet jeśli przegrywaliśmy, to po zaciętych spotkaniach. Myślę, że stać nas na nawiązanie walki i osiągnięcie dobrego wyniku. Boisko wszystko zweryfikuje - mówi Trener KS Łomianki, Michał Piros.