Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Oddaj w sobotę elektrośmieci

Łomianki przystępują do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Pierwsza zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się już w najbliższą sobotę. Patronat nad programem sprawuje Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski.

Oddaj w sobotę elektrośmieci

Łomianki przystępują do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Pierwsza zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się już w najbliższą sobotę. Patronat nad programem sprawuje Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski.

W ramach współpracy z ElektroEko, w Łomiankach od najbliższej soboty (tj. 20 września) zostanie uruchomiony kompleksowy system zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Co ważne, Łomianki nie poniosą żadnych kosztów związanych z prowadzeniem programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Podmiotem odpowiedzialnym jest ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA.

[obrazek]

Jak oddać elektrośmieci?

Mieszkańcy mogą oddawać elektrośmieci każdego typu i w każdej ilości w trzecią sobotę miesiąca w godz. 9.00-14.00 w specjalnie dedykowanym punkcie zbierania – na parkingu przy CH Auchan (ul. Brukowa 25). Uruchomienie punktu zbiega się z obchodzonym w ten weekend Międzynarodowym Sprzątaniem Świata. W ramach akcji mieszkańcy różnych zakątków naszej planety organizują grupy, które wspólnie oczyszczają ze śmieci najbliższe otoczenie. Mieszkańcy Łomianek mogą wykorzystać tę mobilizację do sprzątania, aby pozbyć się małych i dużych elektrośmieci, ukrytych w zakamarkach komórek, garaży i mieszkań.

Wsparcie dla szkół w Łomiankach

Kompleksowe wdrożenie programu „Moje miasto bez elektrośmieci” oznacza również konkretne korzyści dla szkół podstawowych z Łomianek. Placówki, angażując się w działania edukacyjne prowadzone w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, będą mogły korzystać z utworzonego przez ElektroEko Funduszu Oświatowego. W zamian za elektrośmieci oddawane do dedykowanych punktów zbierania szkołom przydzielane są kupony. Te z kolei przeliczane są na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne, m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy - według potrzeb szkół.

Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką edukacyjną zaangażuje się w zbiórkę elektrośmieci, a następnie oddawanie ich do punktu zbierania prowadzonego przez ElektroEko i Urząd Miasta, tym większą liczbę kuponów otrzyma szkoła. To od mobilizacji społeczności lokalnej zależy więc, na jakim poziomie placówka edukacyjna będzie mogła korzystać z Funduszu Oświatowego.

Jeszcze w sierpniu informowaliśmy o możliwości bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci z domu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem TUTAJ.

Opcje strony

do góry