Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Przetarg na S7 pomiędzy Czosnowem i Kiełpinem ogłoszony

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła od dawna zapowiadany i oczekiwany przetarg na budowę odcinka S7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem, realizacja przewidziana jest w formule „Projektuj i Buduj”.

GDDKiA informuje: „Przy sprawnym przebiegu procesu projektowania (uzyskiwania niezbędnych uzgodnień i decyzji) jak i realizacji nową trasę oddamy do użytku wiosną 2027 r.” oraz, że:  „wybudowane zostaną trzy węzły: Czosnów, Palmiry i Sadowa. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.”

Ogłoszenie przetargu na projekt budowlany wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji odcinka Kiełpin-Warszawa przewidywany jest w I połowie br.  

Ponieważ budowa nowej drogi krajowej S7 jest niezwykle ważna dla nas wszystkich, zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią źródłowej informacji.

Link do pełnej informacji: https://www.gov.pl/web/gddkia-warszawa/rusza-przetarg-na-realizacje-s7-czosnow---kielpin

Załączona mapa obrazuje drogi wokół Warszawy: istniejące, w budowie, w przetargu i w przygotowaniu, a także te dopiero planowane.

Maciej Krogulec
31.01.2023
 

Opcje strony

do góry