Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Zmiana obwodów szkół od 1 września 2023 r.

Od 1 września 2023 roku obowiązywać będą zmienione granice obwodów dwóch szkół podstawowych:

  1. Szkoły Podstawowej im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Sadowej przy ul. Strzeleckiej 35
  2. Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym przy ul. Akinsa 6

Obwód Szkoły Podstawowej w Sadowej zostanie powiększony i obejmować będzie sołectwo Sadowa (na południe od ul. Kolejowej) oraz część sołectwa Dziekanów Polski ( na południe od ul. Kolejowej oraz na zachód od ul. Wędkarskiej).

Obwód Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym zostanie pomniejszony o część sołectwa Sadowa (na południe od ul. Kolejowej) oraz część sołectwa Dziekanów Polski (na południe od ul. Kolejowej oraz na zachód od ul. Wędkarskiej).

Zmiana obwodów obu szkół związana jest z wybudowaniem nowego budynku Szkoły Podstawowej w Sadowej.

Ponadto zmiana obwodów ww. szkół przyczyni się do zapewnienia lepszej organizacji tych placówek, szczególnie Szkoły Podstawowej w Sadowej, która od 1 września 2023 r. będzie funkcjonowała w nowym budynku przystosowanym dla około 200 uczniów, docelowo w pełnej strukturze klas I-VIII. Dzieci zamieszkałe w całym sołectwie Sadowa oraz w części sołectwa Dziekanów Polski będą miały możliwość spełniania obowiązku szkolnego jak najbliżej miejsca zamieszkania, a nie jak dotychczas w Szkole Podstawowej w Dziekanowie Leśnym.

Poniżej link do Uchwały Nr LXXIV/542/2023 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 30 marca 2023 roku w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Łomianki oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2023 roku

https://bip.lomianki.pl/bip/prawo-lokalne/uchwaly-rady-miejskiej/2023/12808,Uchwala-Nr-LXXIV5422023-Radny-Miejskiej-w-Lomiankach-z-dnia-30-marca-2023-roku-w.html

UWAGA
Zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będą według nowych obwodów. Przypominamy, że szkoły będą przyjmować zgłoszenia od 4 do 19 maja br.

ag
18.04.2023
fot.: canva

Opcje strony

do góry