Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Odlotowy Dzień Dziecka w Łomiankach

28 maja na boisku przy ICDS odbył się Odlotowy Dzień Dziecka - wystrzel butelkę w kosmos. Organizatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS) w Łomiankach.  Była to kolejna impreza organizowana przez GKRPA, pierwsza organizowana wspólnie z OPS-em.
Celem imprezy było wzmocnienie prowadzonych przez GKRPA i OPS działań profilaktycznych, w szczególności zwrócenie uwagi na czynniki chroniące, do których zalicza się rodzina i sport promujący zdrowy i trzeźwy styl życia. Organizatorom zależało przede wszystkim na zwrócenie uwagi na wartość i siłę zaproponowanej formy aktywnego spędzania czasu, jako czynnika chroniącego w profilaktyce. W trakcie imprezy była również możliwość konsultacji z członkami GKRPA, terapeutami oraz zapoznania się z materiałami dotyczącymi przeciwdziałania uzależnieniom, a także ofertą pomocy udzielanej mieszkańcom Gminy Łomianki.
Dla rodzin przygotowano wiele atrakcji, można było spróbować swoich sił w dyscyplinach sportowych. Zadaniem uczestników było pokonanie toru przeszkód i wykonanie zręcznościowych zadań. Można było również wspólnie z rodziną przygotować latającą rakietę z butelek, które były następnie wystrzeliwane w kosmos. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, przy którym można było pobawić się na ciuchci i karuzeli, a także wykonać własnoręcznie robioną przypinkę. Dla chętnych mocniejszych wrażeń była możliwość wejścia do dmuchanej kuli i przeturlania się w niej po boisku. Radość ze wspólnego spędzania czasu można było uwiecznić na zdjęciach rodzinnych zrobionych w fotolustrze.
Osoby potrzebujące wsparcia niezmiennie zapraszamy do siedziby GKRPA oraz do OPS w Łomiankach. W Gminnym Punkcie Konsultacyjnym specjaliści-terapeuci udzielają bezpłatnych porad osobom z problemami uzależnień oraz ich rodzinom. 

Więcej informacji: GKRPA, ul. 11 Listopada 96 budynek B, tel.: 516 768 864 czynny w każdą środę w godz. 16-19, e-mail: gkrpa@poczta.lomianki.pl.

Gminny Punkt Konsultacyjny, w siedzibie komisji przy ul. 11 Listopada 96 budynek B, udziela bezpłatnych porad specjalisty-terapeuty osobom mającym problemy alkoholowe bądź narkotykowe oraz ich rodzinom:

  • problemy alkoholowe:
    poniedziałki w godz. 12.00-18.00 (p. Olga Jamroz) - również telefonicznie pod nr 516 768 864
  • porady prawne:
    wtorki godz. 15.30-19.30 (r.pr. Monika Osial) - również telefonicznie pod nr 799 809 221 (udziela porad prawnych we wszystkich sprawach związanych bezpośrednio lub pośrednio z uzależnieniami, także rodzinom i bliskim osób uzależnionych)
  • problemy narkotykowe:
    środy w godz. 15.30-19.30 (p. Anna Twierdziańska) - również telefonicznie pod nr 502 336 947
  • problemy behawioralne (m.in. patologiczny hazard, uzależnienie od komputera/sieci internetowej, zakupoholizm, uzależnienie od telefonu komórkowego, kompulsywne objadanie się): czwartki w godz. 15.30-19.30 (p. Anna Stolarska) - również telefonicznie pod nr 516 768 864

M. Chmielewski
2.06.2023
fot:az

Opcje strony

do góry