Urząd Miejski w Łomiankach

https://www.lomianki.pl/pl/aktualnosci/15815,Dodatkowe-autobusy-i-poprawa-bezpieczenstwa-pasazerow-w-KML.html
17.07.2024, 20:52

Dodatkowe autobusy i poprawa bezpieczeństwa pasażerów w KMŁ

Poprawa komfortu podróżowania, jakości usług oraz zapewnienie pasażerom maksimum bezpieczeństwa to główny cel podejmowanych w ostatnim czasie działań inwestycyjnych i organizacyjnych przez Komunikacją Miejską Łomianki (KMŁ). W tym celu wprowadzonych zostało szereg regulacji wewnętrznych eliminujących potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz, co cieszy najbardziej, lokalny tabor zostanie powiększony o kilka autobusów.

W kwietniu 2023 r. zostały zakupione dwa przegubowce, które już we wrześniu br. pojawią się na stałe na ulicach Łomianek. Pierwsze próbne kursy naszymi przegubowcami, KMŁ planuje przeprowadzić w najbliższe wakacje.

Dodatkowo KMŁ rozpoczęła postępowanie przewidziane w prawie o zamówieniach publicznych, związane z zakupem dwóch nowych autobusów, które powiększą lokalną flotę w pierwszej połowie 2024r. Równocześnie w ramach procesu sukcesywnej odnowy wycofane będą z eksploatacji dwa lub trzy najstarsze pojazdy.

W pierwszym kwartale 2025 r. kolejne dwa nowe autobusy elektryczne dołączą do łomiankowskiej komunikacji miejskiej. Autobusy zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach dofinansowania zakupiona zostanie także instalacja fotowoltaiczna do zasilania tych pojazdów czystą energią.

To dopiero początek innowacyjnych zmian łomiankowskiej komunikacji miejskiej, które będą sukcesywnie wprowadzone.

Paweł Gutowski, prezes KMŁ
02.06.2023
fot.kmł

Opcje strony