Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

To była fantastyczna niedziela!

Dmuchany zamek, zjeżdżalnia i eurobungee były „największymi” atrakcjami wczorajszego pikniku – widocznymi już z daleka. Jednak na najmłodszych i tych trochę starszych czekało wiele innych atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie. Pokazy taneczne, gry i zabawy sportowe, warsztaty zielarskie i recyklingowe odzieży, warsztaty malowania piaskiem, pokazy doświadczeń z suchym lodem, przejażdżki konne, klocki LEGO – to tylko część atrakcji, z jakich mogli korzystać mieszkańcy.

Po szalonych tańcach i akrobacjach można było zrelaksować się na leżaku i obejrzeć spektakl Teatru Baza. Wyjątkowa energia balonowego show w wykonaniu Patrycji Lipińskiej udzieliła się nie tylko dzieciom – do balonowych zgadywanek dołączyli również dorośli.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach i Straż Miejska w Łomiankach, a także harcerze, stowarzyszenia i kluby współpracujące z Gminą Łomianki,  które na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Łomiankach dołączyły do pikniku, również przygotowały atrakcje, gry i zabawy dla uczestników. Strażacy z OSP Dziekanów Polski  przypominali zasady udzielania pierwszej pomocy, a także prezentowali swój wóz, sprzęt i specjalistyczną odzież. Pracownicy Urzędu Miejskiego udzielali porad w zakresie możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych przez przedsiębiorców oraz zasad obowiązujących w Programie Czyste Powietrze.

Tradycyjnie ogromną popularnością cieszyła się wymiana elektrośmieci na sadzonki ziół i kwitnących bylin – rozdano około 3000 sadzonek. Pogoda jak zawsze nam sprzyjała, dlatego na wszystkich czekała woda i pyszna lemoniada. Każdy, kto miał ochotę, otrzymał watę cukrową i popcorn.

Przy okazji imprezy Klub Sportowy Łomianki zorganizował zbiórkę środków i licytacje na rzecz Antka Faberskiego, a pracownicy Szpitala w Dziekanowie Leśnym zachęcali do głosowania na projekt zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku.

mn
10.06.2024
fot.: mn
 

Opcje strony

do góry