Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Wakacje w Łomiankach

Wakacje w Łomiankach to przede wszystkim obfita oferta zajęć dla najmłodszych. Bezpieczny wakacyjny czas dzieciom zapewnia Urząd Miejski w Łomiankach, gminne szkoły podstawowe, organizacje pozarządowe i Centrum Kultury w Łomiankach. Wszystkie akcje już się rozpoczęły więc przedstawiamy relacje z pierwszych dni.

LATO W MIEŚCIE 2024

Wraz z końcem roku szkolnego wystartowała akcja "Lato w Mieście 2024", która jest przygotowana przez Urząd Miejski w Łomiankach we współpracy z gminnymi szkołami podstawowymi. 
W tym roku bogatą ofertę zajęć przygotowało aż sześć placówek oświatowych.

Dzieci biorące udział w akcji były już między innymi w:

  • Łazienkach Królewskich,
  • Majalandzie,
  • warszawskim ZOO,
  • sali zabaw Fikołki,
  • kinie.

Oprócz tego biorą udział w warsztatach o różnej tematyce, turniejach gier planszowych oraz rozmawiają z opiekunami na temat uzależnień.

Akcja trwa do 12 lipca.

KREATYWNE WAKACJE 2024

O różnorodność wakacyjnych zajęć dla dzieci dbają również organizacje pozarządowe.
Od 1 lipca ruszyła akcja "Kreatywne Wakacje 2024" organizowana przez dwie fundacje: Fundację dla Rodziny i Fundację Jestem Mamą.

W świetlicy miejskiej przy ul. Akacjowej animatorzy organizują czas dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Każdy dzień przebiega we własnym rytmie. Uczestnicy mają czas na warsztaty kreatywne, zajęcia sportowe i kulinarne, swobodną zabawę, przekąski czy wyjście do parku linowego.

Na zadania "Półkolonie - warszataty dobrej zabawy" oraz "Kreatywne wakacje 2024" Gmina Łomianki przekazała fundacjom dotacje o łącznej wartości 53000 zł.

HALO WAKACJE 2024

Coroczna akcja Centrum Kultury w Łomiankach również wystartowała od 1 lipca i potrwa do 9 sierpnia.
Oferta jest bardzo interesująca i została podzielona na zajęcia bezpłatne i płatne.

Zajęcia bezpłatne to przede wszystkim zajęcia ruchowe i kreatywne. Każdy dzień akcji rozpoczyna się jakąś aktywnością w myśl zasady sport to zdrowie. Zajęcia "Smak dzieciństwa - kreatywnie i wesoło" to warsztaty kreatywności i zdolności twórczych, a zajęcia "Fabryka marzeń - zabawy z wyobraźnią" podzielone są na tydzień naukowy i detektywistyczny. Podczas pierwszego tygodnia dzieci bawią się nauką, a w drugim zamienią się w Sherlocka Holmes'a i będą rozwiązywać skomplikowane zagadki.
Na płatne zajęcia wciąż można się zapisywać, pełna oferta dostępna jest na stronie kultura.lomianki.pl.

Mamy nadzieję, że dzieci na nudę nie narzekają i będą bardzo dobrze wspominać te wakacje, a rodzice wiedzą, że ich dzieci podczas zajęć cały czas się rozwijają i przede wszystkim są bezpieczne!

mbo
03.07.2024
fot. mbo, CK, SP1, SP3, SP SADOWA, SP DZL.
 

Opcje strony

do góry