Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Powszechny Spis Rolny - informacja dla mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy

1 września br. ruszył Powszechny Spis Rolny. Potrwa do 30 listopada. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzymał list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list zawiera ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu,  przygotowany jest na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

Ulotka Powszechny Spis Rolny 2020

 

Informujemy, iż od 1 września 2020 roku do 30 listopada 2020 roku trwać będzie Powszechny Spis Rolny 2020. W tym terminie istnieje również możliwość  dokonania samospisu w wydzielonym przez Urząd Miejski w Łomiankach punkcie mieszczącym się w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym przy ul. Staszica 2 - pokój numer B04 (wejście od strony filii Wydziału Komunikacji i Transportu).

W przypadku osób zainteresowanych dokonaniem samospisu prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach 8:00-20:00 z Panem Tomaszem Buckim pod numerem telefonu 666 834 539.

 

spisrolny.gov.pl
az
10.09.2020

 

Opcje strony

do góry