Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Spotkanie online z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) za nami.

 
Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak i zastępca burmistrza ds. technicznych Paweł Bohdziewicz spotkali się dziś z przedstawicielami GDDKiA i biura projektowego realizującego projekt S7. W spotkaniu wzięła też udział wójt gminy Izabelin Dorota Zmarzlak i pracownicy merytoryczni z Urzędu Miejskiego w Łomiankach i Izabelinie.
Jeszcze w czerwcu burmistrz Łomianek złożyła uwagi i postulaty do elementów koncepcji projektowej S7 na odcinku Dziekanów Leśny - trasa Armii Krajowej w Warszawie. Dziś omówiła każdą z nich z GDDKiA. Uwagi Burmistrz Żebrowskiej-Piotrak dotyczyły w głównej mierze dostępności dróg lokalnych do proponowanych rozwiązań komunikacyjnych, dostępności do infrastruktury związanej z transportem publicznym (autobusy obsługiwane przez KMŁ Sp. z o.o.) i bardzo ważnych zabezpieczeń ekologicznych, które mogą zmniejszyć uciążliwość projektowanej trasy dla mieszkańców Łomianek i Izabelina.
GDDKiA z przychylnością odniosła się do wielu propozycji burmistrz Łomianek. Zaplanowano kolejne merytoryczne spotkania.
 
mjr
foto: ao
29.09.2020

Opcje strony

do góry