Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Darmowa komunikacja 15 października 2023 r.

Decyzją Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy 15 października – w dniu wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, głosujący w stolicy skorzystają z bezpłatnego transportu publicznego.

Decyzja dotyczy przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę w granicach strefy biletowej 1 i 2, określonej w uchwale nr XCIV/2431/2014 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 6 listopada 2014 r. w sprawie ustalenia granic strefy biletowej 1 i 2 (Dz. Urz. Woj. Maz. poz. 11586 z późn.zm.).

W praktyce oznacza to, że w dniu wyborów do Sejmu i Senatu oraz referendum ogólnokrajowego od północy do godz. 23.59, wsiadając do jednego ze środków komunikacji Warszawskiego Transportu Publicznego: autobusu, tramwaju, metra lub pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej, nie trzeba będzie kasować biletu. 

Ponadto Operatorzy PKS Polonus, Stalko, ABUS, PA Grygiel K., PKS Tarnobrzeg, MARKPOL i PKS Grodzisk Maz. w dniu 15.10.2023 r. nie prowadzą sprzedaży biletów jednorazowych na liniach lokalnych (typu Lxx)

Lokalne linie nr 1, 2 i 3 będą kursować wg. rozkładu jazdy jak w dzień nauki szkolnej.
http://kmlomianki.info/

13.10.2023
Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Łomiankach

Opcje strony

do góry