Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Urząd Miejski w Łomiankach wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej (OPS) i Strażą Miejską (SM) wspiera osoby bezdomne.

Osoby dotknięte kryzysem bezdomności, w okresie epidemii są szczególnie narażone na zachorowanie i potrzebują wyjątkowej troski i wsparcia. Bezwzględna dbałość o higienę i pozostanie w domach, to podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa, a w przypadku osób bezdomnych - niemożliwe do zrealizowania. 
Dlatego w trosce o wspólne bezpieczeństwo OPS po raz kolejny przygotował żywność dla osób dotkniętych bezdomnością. Tym razem do paczek z żywnością Urząd Miejski w Łomiankach dołożył rękawice ochronne, maseczki i środki higieny osobistej. Łomiankowscy Strażnicy Miejscy przekazali potrzebującym niezbędne produkty.

"Niezwykle ważna jest dziś współpraca wszystkich służb i jednostek podległych gminie. Tylko dzięki wspólnym działaniom możemy skutecznie działać w trakcie epidemii" - powiedziała burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska- Piotrak, w trakcie telekonferencji  z udziałem Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (GZZK). Członkowie GZZK i kierownicy podległych jednostek planują kolejne akcje pomocowe.

 

 

MJR
fot.AZ, DKP

Opcje strony

do góry