Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Drodzy Rodzice/Opiekunowie przedszkolaków.

Bardzo bym chciała, żeby łomiankowskie maluchy mogły już 6 maja br. wrócić do swoich przedszkoli, a Państwo do pracy. To niestety niemożliwe.

Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i ich rodzin. Zakończyliśmy właśnie spotkanie Zespołu ds. zarządzania kryzysowego. Poza urzędnikami wzięli w nim udział przedstawiciele dyrektorów samorządowych przedszkoli i szkół posiadających oddziały przedszkolne. Zgodnie stwierdziliśmy, że na obecnym etapie – jedynie wytycznych oraz informacji pokonferencyjnych od premiera - jest zbyt dużo niewiadomych, żebyśmy mogli podjąć takie ryzyko. Musimy zrobić wszystko, żeby wyeliminować je do minimum, a do tego potrzebny jest czas.

Dyrektorzy placówek przeprowadzają rozeznanie potrzeb wśród rodziców i przeanalizują liczbę zainteresowanych opieką. Państwa deklaracje pozwolą ocenić możliwości lokalowe (w stosunku do liczby dzieci), sanitarne i kadrowe. Wtedy będziemy mogli stwierdzić ile mniejszych grup musimy stworzyć i ilu nauczycieli potrzebujemy. Zabezpieczyliśmy już część podstawowych środków ochrony, koniecznych do zorganizowania możliwie bezpiecznej pracy w naszych placówkach. Wszyscy jednak mamy świadomość, że nie istnieją zabezpieczenia eliminujące w stu procentach ryzyko zarażenia koronawirusem.

Nasze propozycje opracowanych procedur dla konkretnych placówek przedstawimy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ożarowie Mazowieckim, która jako jedyna może ocenić ich skuteczność w kontekście bezpieczeństwa epidemicznego w naszym powiecie.

Przed nami długi, pracowity weekend. Zrobimy wszystko, żeby przedszkola wróciły do stacjonarnej pracy jak najszybciej, ale nie będzie to 6 maja br.

O kolejnych krokach i ustaleniach będziemy Państwa informować w naszych oficjalnych serwisach.

Małgorzata Żebrowska-Piotrak
Burmistrz Łomianek

foto: mjr


 

 


 

Opcje strony

do góry