Oficjalny Serwis Informacyjny

Park Artystów

Mieszkańcy gminy mogą już podziwiać pierwszy etap prac przeprowadzony w Parku Artystów na  Dąbrowie Zachodniej. Kolejny etap zostanie zrealizowany dzięki dotacji w wysokości 273 609,00 zł pozyskanej z PROW na lata 2014-2020. Umowę na dofinasowanie podpisały Pani Małgorzata Żebrowska-Piotrak – Burmistrz Łomianek oraz Pani Hanna Dąbrowska – Skarbnik Gminy.

Projekt „Parku Artystów” zakłada stworzenie strefy rekreacyjnej, która jednocześnie będzie podkreślała wyjątkowość tego miejsca, gdzie na jednej ulicy mieszkało wielu wybitnych artystów. Powstanie w nim swoista przestrzeń do organizację wydarzeń, warsztatów, festiwali związanych z edukacją i wspieraniem pamięci o nieżyjących już artystach z ulicy Zachodniej (np. warsztaty dla dzieci i dorosłych pozwalające wykonać prace rysunkowe/rzeźbiarskie w technice pracy poszczególnych artystów; przegląd filmów o działalności artystów itp.)

Na terenie parku w zieleń, która już jest zostaną wkomponowane nowe nasadzenia. Powstaną ścieżki wykonane z wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralno-epoksydowej, które ze względu na swoją równą powierzchnię oraz podjazdy będą przyjaznej dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo w strefie relaksu zaplanowano dużą ławę w formie drewnianej platformy z okrągłymi wycięciami.

Opcje strony

do góry