Oficjalny Serwis Informacyjny

„Doposażenie parku linowego przy ul. Łyżwiarskiej w Gminie Łomianki”

Opis projektu:  Zakres rzeczowy projektu obejmujedoposażenie istniejącego parku linowego przy ul. Łyżwiarskiej w Łomiankach z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy, dla których obecne trasy wspinaczkowe są niedostępne. Obecnie park złożony jest z 3 tras: szkoleniowej – obejmującej 4 konkurencje, mające na celu sprawdzenie wiedzy korzystających i zastosowanie jej w praktyce, łatwej – 21 konkurencji nawieszonych na wysokości 2 - 2,5 metra (dzieci pow. 120 cm i dorośli), standard – 26 konkurencji umiejscowionych na wysokości 4 - 5 metrów (dzieci pow. 150 cm. i dorośli). W ramach rozbudowy parku (rozszerzenia jego funkcjonalności) planowana jest budowa 10 przeszkód dla najmłodszych w ramach modułowego parku linowego, zawieszonych na wys. do 50 cm oraz Koła młyńskiego („chomika”) napędzanego siłą grawitacji. W jednym czasie z nowych elementów parku będzie mogło korzystać nawet 40 osób

Głównym celem operacji jest poprawa dostępności parku linowego dla wszystkich potencjalnych użytkowników wzmacniająca gminną sferę rekreacji oraz przyczyniająca się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Dofinansowanie projektu w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność"

 

Planowana wartość przedsięwzięcia: 102 459,00

Przyznane dofinansowanie: 63 630,00 zł

            Planowany termin realizacji zadania: do 30 czerwca 2020  r.

Opcje strony

do góry