Oficjalny Serwis Informacyjny

Strona znajduje się w archiwum.

Scena Zaułek // Recital Agaty Ślazyk z Piwnicy pod Baranami

26.09.2020 19:00

RECITAL AGATY ŚLAZYK Z PIWNICY POD BARANAMI

Agata Ślazyk jest artystką związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka i autorka piosenek nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje. Koncertując z Piwnicą pod Baranami dała się poznać publiczności USA, Kanady, Norwegii. Z własnym recitalem odwiedziła Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię.

W listopadzie 2007 r. ukazała się jej pierwsza płyta, a w grudniu 2013 autorski album zatytułowany „Nie daj się zjeść”. Piosenki z autorskiej płyty dzięki głosom słuchaczy przez wiele tygodni były na szczycie alternatywnej listy przebojów Radia Kraków, a jedna z nich pt.: „Znów za długo spałam”, zajęła 5 miejsce w plebiscycie „90 piosenek na 90 lat Radia Kraków”.

Na recital składają się piosenki z autorskiej płyty zatytułowanej „Nie daj się zjeść”, jak również utwory dobrze znane z „piwnicznej” sceny oraz takie, które są zwiastunami kolejnego albumu. Dynamiczne rockowe kompozycje obok głębokich, lirycznych ballad. Gęste, gitarowe aranże autorskich utworów Agaty zaskakujące nawet dla wytrawnych jazzmanów. Świeże odczytanie znanych tematów w interpretacji towarzyszącego artystce pianisty i kompozytora Tomasza Kmiecika.

Na scenie będzie towarzyszył artystce Tomasz Kmiecik - piwniczny pianista i kompozytor. Napisał muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych. Wyróżniony w kategorii - muzykateatralna - „Złotą Maską” w 1995 roku.

ck

Opcje strony

do góry