Oficjalny Serwis Informacyjny

Kampania edukacyjna „Ograniczaj-Użyj ponownie-Odzyskaj”

Odpady nie tylko zanieczyszczają powietrze, wody gruntowe i glebę, lecz także powodują emisję dwutlenku węgla i metanu do atmosfery, co skutkuje niekorzystnymi zmianami klimatu.

Ilość wytwarzanych odpadów stale rośnie. Co możemy zrobić, by nasza planeta dosłownie nie utonęła w śmieciach?

Zasada 3R – reduce, reuse, recycle– to trzy proste reguły, które są podstawą proekologicznego stylu życia, w tym dążenia do wytwarzania jak najmniejszej ilości odpadów. Im mniej używamy opakowań, tym środowisko jest zdrowsze, bo mniej obciążone. Kupując produkt w opakowaniu, starajmy się je wykorzystać ponownie. A gdy nie jest to możliwe, to zadbajmy, by nadawało się do recyklingu.

„Ograniczaj-Użyj ponownie-Odzyskaj”, to akcja ekologiczna Urzędu Miejskiego w Łomiankach skierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Przypominamy i podpowiadamy, co każdy z nas może zrobić aby chronić środowisko. Ważne jest każde, nawet najmniejsze działanie, a razem- możemy więcej.

Zapraszamy do obserwowania akcji na fb Urząd Miejski w Łomiankach i na www.lomianki.pl w zakładkach: Miasto możliwości/Kampania edukacyjna „Ograniczaj-Użyj ponownie-Odzyskaj” oraz Gospodarka odpadami.

 

18.03.2021 r.
grafika:mk

 

Opcje strony

do góry